1928 Bucaspor'dan örnek davranış!

1928 Bucaspor Kulübü, sınırlı sayıda ve şampiyonluğa özel ürettiği formaların gelirlerini skolyoz hastası olan Aleyna Eken’in ameliyat masrafı için harcayacaklarını açıklayarak örnek bir davranışa imza attı.

1928 Bucaspor'dan örnek davranış!
22 Temmuz 2020 - 13:16
Bucaspor, hazırlanan formaların gelirini Skolyozu Yenenler Derneği’ne bağışlayacağını duyurdu. ‘Bir Umut Da Sen Ol Buca’ sloganıyla başlatılan kampanyada kişiye özel imzalı 1928 Bucaspor formaları satışa sunuldu. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Şampiyonluğa ve kişiye özel ürettiğimiz, imzalı olarak satışa sunduğumuz formalarımızı alarak Aleyna’nın skolyoz ameliyatına destek ol Buca” ifadelerine yer verildi.

2008 doğumlu olan ve  omurga eğriliği deformitesine sahip Aleyna Eken,  ilerleyen yaşlarda eğrilen omurgasının akciğer ve kalp sistemine baskı yapmaması için skolyoz cerrahisi olmayı bekliyor. Ameliyat ücretine bu proje ile ulaşmayı umut eden Aleyna ve ailesi, projeden çok mutlu olduklarını ve Buca taraftarından destek beklediklerini belirtti.  Skolyozu Yenenler Dernek Başkanı Fzt. Refika Tuğçe Aktaş,  birçok sosyal projede kendilerine destek olan Bucaspor Kulübü’ne teşekkür ederek, skolyoz cerrahisinin pahalı cerrahiler arasında olduğunu aktardı. Devlet tarafından operasyon ücretinin çoğunun karşılanmadığını belirten Fzt. Aktaş,  “Bucaspor bu duyarlı davranışıyla diğer spor kulüplerine de örnek oldu” dedi.

‘Üzerimize düşeni yapalım’
Bu anlamlı kampanyaya destek olmak için Bucasporlu tüm taraftarları forma almaya davet eden 1928 Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, “Özel üretilen formalarımızın gelirinin tamamını Aleyna kardeşimize göndereceğiz. Büyük Buca taraftarınından ve Buca halkından genç kardeşimize destek olmalarını rica ediyorum. Üzerimize düşen görevi yapmalıyız” ifadelerini kullandı. Taraftarların internet üzerinden ulaşabilecekleri formaların fiyatı 90 lira olarak belirlendi.

Skolyoz nedir?
Omurganın çoğunlukla göğüs veya bel bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Normal omurgada yukarıdan aşağıya düz bir şekilde uzanan omurlar, skolyozlu omurgada sağa, sola doğru ve kendi eksenleri etrafında dönerler. Hastalık kız çocuklarında çok daha sık görülür. Özellikle 30 dereceyi geçen skolyozlar genç kızlarda erkeklere oranla on kat fazla görülmektedir. Kesin sayı tam olarak bilinmemekle birlikte Türkiye’de yaklaşık 2,5 milyon skolyoz hastası olduğu düşünülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı