Yulaf Sütü Kahve Severlerin Vazgeçilmezi Olacak

Kahve Dünyası, kahvesini sütlü içmeyi tercih edenlere, vegan ve vejetaryen misafirlerine yeni alternatifler sunmaya devam ediyor.

Yulaf Sütü Kahve Severlerin Vazgeçilmezi Olacak
22 Şubat 2022 - 12:47
Yüksek lif içeriği ile tahıllar arasında en yüksek lif içeriğine sahip yulaf, şimdi de sütü ile ön plana çıkıyor. Uzmanlara göre mide ve sindirim problemlerini iyileştirilmesi, kalp ve damar sağlığının korunması, uykusuzluğun giderilmesi, kilo vermenin kolaylaşması gibi birçok konuda fayda sağlayan yulaf sütü şimdi de kahveyle buluşuyor.
 
“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, misafirlerine kahve için sunduğu bitkisel sütlerine yulaf sütünü de kattı. Sıcak ve soğuk tüm kahvelere eklenebilen yulaf sütü; düşük doymuş yağ oranı, zengin lif içeriğiyle inek sütü kullanmayanlar, laktoz alerjisi olanlar, vejetaryen ve veganlar için lezzetli bir alternatif oluyor
 
Kahve Dünyası, kahvesini sütlü içmeyi tercih edenlere, vegan ve vejetaryen misafirlerine yeni alternatifler sunmaya devam ediyor. Kahve Dünyası mağazalarında sunduğu badem sütü, soya sütü gibi özel sütlerine bu kez yulaf sütünü ekledi. Seçili Kahve Dünyası mağazalarında yer alan yulaf sütü, sıcak ve soğuk tüm kahvelerde kullanılabiliyor.
 
Tam yulaf tanelerinin su ile özütlenmesiyle elde edilen yulaf sütü, yulaftan gelen şeker haricinde ilave şeker ve tatlandırıcı içermiyor. Kremsi dokusu ve hafif lezzetiyle öne çıkan yulaf sütü, B2, B12 ve D vitaminlerini içeren zengin bir kalsiyum ve lif kaynağı… Laktoz içermediği için laktoz alerjisi olanların da tercih edebileceği yulaf sütü, seçili Kahve Dünyası mağazalarında bulunuyor.
 
(Bitkilerin ıslatılıp, öğütülüp süzülmesiyle elde edilen, aslında süt olmayan ama süt sayılan sıvılara bitki sütü adı veriliyor. Bitki sütleri soya, badem, hindistan cevizi, yulaf gibi birçok farklı bitkiden elde edilebiliyor.) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?