YKS 2021 Antalya birincisi Bilfen Lisesinden

2015 – 2016 öğretim döneminde Antalya’da eğitime başlayan Bilfen Antalya Liselerinde 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla büyük mutluluk yaşandı.

YKS 2021 Antalya birincisi Bilfen Lisesinden
02 Ağustos 2021 - 10:04
2015 – 2016 öğretim döneminde Antalya’da eğitime başlayan Bilfen Antalya Liselerinde 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla büyük mutluluk yaşandı.  Bu yıl 53 öğrencisini mezun eden Bilfen Antalya Liseleri, “Bilfen Liselerinin Üniversite Sınavlarındaki Başarı Geleneğini” bozmadı ve Anadolu Lisesi öğrencisi Tuna BULUT eşit ağırlık alanında elde ettiği Türkiye 14.lüğü ve Antalya 1.liği ile bu gurur tablosuna bir yenisini daha ekledi. Bilfen Antalya Liseleri öğrencisi Tuna Bulut’un hedefi ise Boğaziçi Üniversitesinde okumak.
 
2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda elde edilen Türkiye derecesi, Bilfen Antalya Liselerine büyük gurur yaşattı. Bilfen Okullarının eğitim kalitesini ve uzmanlığını 6 yıl önce Antalyalı öğrenciler ile buluşturan Bilfen Antalya Liseleri 2020 – 2021 öğretim döneminde 53 öğrencisini mezun etti.  Bilfen Antalya Liseleri, “YKS 2021’da Tuna BULUT’un eşit ağırlık alanında elde ettiği Türkiye 14.lüğü ve Antalya 1.liği ile Bilfen Liseleri başarı geleneğini ve uzmanlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Mutluluğunu ve yaşadığı gururu öğretmenleri ile paylaşan Türkiye 14.sü ve Antalya 1.si Bilfen Antalya Anadolu Lisesi mezunlarından Tuna Bulut, sınava disiplinli bir şekilde çalıştığını söyledi. Eşit ağırlık alanında başarılı olan öğrenci, “Çalışmanın tek bir yolu yok. Herkesin kendi çalışma prensibi var. Yanılmamak için öğretmenlerden ve uzmanlardan da faydalanmak gerekiyor. Ben içimden geldiği gibi çalıştım, aksatmadım. Herkes nasıl rahat hissediyorsa öyle çalışmalı.  Sınav sonucumdan dolayı çok mutluyum. Bu büyük başarıda okulumdan, öğretmenlerimden ve ailemden aldığım desteğin çok önemli bir yeri var.  Bundan sonrası içinde aldığım bilgi ve birikim ile tüm hedeflerime kolayca ulaşacağıma canı gönülden inanıyorum.” dedi. 

“Yüz yüze eğitimin eksikliğini hissettirmedik”
Bilfen Antalya Liseleri Okul Müdürü Yaşar SOLAK, “26 - 27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen ve iki buçuk milyondan fazla öğrencinin katıldığı YKS’de eşit ağırlık puan türünde Özel Bilfen Antalya Anadolu Lisesi öğrencimiz Tuna Bulut, Türkiye 14.’sü Antalya 1.’si oldu. Başarısıyla okulumuza büyük bir gurur yaşatan öğrencimizi tebrik ediyorum. Tuna bu süreçte disiplinli çalışmasından hiç ödün vermedi. Her öğretmeni ile iletişim halinde oldu. Biz de bu süreçte ona destek sunmaya çalıştık. Online eğitim sürecini de çok iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Öğrencilere yüz yüze eğitimin eksikliğini hissettirmedik. Biz bu emeğin karşılığını alacağını biliyorduk. Bu sonuç karşısında gururluyuz. Hem Tuna’yı hem de YKS’ye giren diğer öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hepsi büyük başarılar elde etti. Okulumuzun faaliyete başladığı 6 yıl boyunca verdiğimiz nitelikli eğitimle, öğrencilerimizi yüksek öğrenime kademe kademe hazırladık. Bu yılda bu emeğimizin karşılığını almış bulunmaktayız.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzmanlar uyarıyor: Her ailenin bir afet planı olmalı!
Uzmanlar uyarıyor: Her ailenin bir afet planı olmalı!
 Belirsizlikler deprem korkusunu tetikliyor!
Belirsizlikler deprem korkusunu tetikliyor!