Yasemin Kay Allen: "Savaşçıyım, kendi başımın çaresine bakarım"

Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile isminden söz ettiren Yasemin Kay Allen, MAG şubat sayısında çok özel röportajında okurlarıyla buluştu. Birbirinden özel kareleri ve samimi yanıtları ile merak edilenleri yanıtlayan Allen, sempatik ve neşeli tavırlarıyla gerçekleşen çekimi ile sizlerle…

Yasemin Kay Allen: "Savaşçıyım, kendi başımın çaresine bakarım"
30 Ocak 2021 - 15:38

Çekici güzelliği ve başarılı performansı ile yer aldığı projelerde isminden sıkça söz ettiren Yasemin Kay Allen, MAG Şubat sayısı için objektif karşısına geçti. 

Canlandırdığı karakterlerin hepsinde kendisinden bir parça olduğu belirten güzel oyuncu, “Oyunculuk hayatımda hep vardı. Film ve dizi setlerinde çok vakit geçirdim. Lisedeki drama derslerinde kabuğumdan nasıl çıktığımı hatırlıyorum, hocamı hala özlerim” dedi. 

Türkiye’nin yeni dijital platformu Exxen’de yayınlanacak olan “Olağan Şüpheliler” adlı projede yer alan başarılı oyuncu canlandırdığı karakter ve dizi için şunları söyledi: “Erkek dünyasında ayakta kalmaya çalışan üç ev kadınının polisiye geriliminin kara komik hikayesini anlatacağız”

Çekici güzelliği ve başarılı performansıyla yer aldığı projelerde izleyenleri kendine hayran bırakan güzel oyuncu Yasemin Kay Allen, yakın dönem projelerinden özel hayatına kadar kendisi hakkında merak edilenleri MAG okurları için içtenlikle yanıtladı.

Rol aldığınız dizi ve filmlerde gösterdiğiniz performans ile çok ses getirdiniz. Yakın zaman içerisinde sizi göreceğimiz dizi ya film projeniz mevcut mu?
Şu anda Ceren Moray ve Bennu Yıldırımlar ile Yüksel Aksu yönetmenliğinde Exxen’e bir dizinin çekimleriyle meşgulüm. Erkek dünyasında ayakta kalmaya çalışan üç ev kadınının polisiye geriliminin kara komik hikayesi...
 
Projelerinizde canlandırdığınız karakterler içerisinde kendinizi en yakın hissettiğiniz karakter hangisi oldu?
Hepsinde benden bir parça var, seçmekte zorlanırım. Strike Back’ten Katrina Zarkova demek zorundayım sanırım, konvansiyonel yaşamın biraz dışındayım, savaşçıyım, kendi başımın çaresine bakarım. Böyle dediğime bakmayın, duygusal olarak Su ve Ateş filmindeki Yağmur’um. Buna benim vereceğim cevap ile en yakın arkadaşımın vereceği cevap farklı olabilir. İçimde henüz gün yüzü görmeyi bekleyen o kadar çok arketip var ki.

Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? Sizin için bir tutku muydu?
Oyunculuk, hayatımda hep vardı. Film ve dizi setlerinde çok vakit geçirdim. Lisedeki drama derslerinde kabuğumdan nasıl çıktığımı hatırlıyorum, hocamı hala özlerim. Farklı noktalarda tohumlar ekildi.

İleriye yönelik kariyer planlarınızdan bahsedebilir misiniz? Kariyerinizde “hedeflediğim nokta bu” dediğiniz zirve noktası nedir?
Açıkçası şu an pandemi sebebiyle herhangi bir plan yapmamaya çalışıyorum. Akışına bırakıyorum, şu an önümdeki işe odaklıyım.

Öz eleştirinizi yapar mısınız? Kendinizi eleştirdiğiniz konular neler?
Çabuk sıkılabiliyorum, dilimi tutmak ve diplomatik olmakta zorlanabiliyorum, olaylara bazen gereksiz manevi değerler bağlıyorum.

Moda tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Şık takım elbiseler, çizmeler, androjen, pratik, biraz da dandy ya da onun kadın versiyonu, quaintrelle gibi diyebilirim..
 
Sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarla da çok dikkat çekiyorsunuz. Orada gördüğümüz “Yasemin Allen” aslında kendi özünü yansıtan mı?
Evet, sosyal medyada gayet kendimim ama parça halinde görüldüğü için tam resim yine net olmayabilir tabii ki. Paylaştıklarımı yadırgayanlar da görüyorum. Açıkçası ne istersem onu yapıyorum, anlayan, biraz gülmek isteyen beri gelsin.
 
Bu zamana kadar gerçekleştirdiğiniz projeler arasında en çok hangisi sizde etki bıraktı?
Gerçekleştirdiğim projelerimin hepsinin ben de ayrı bir etkisi oldu. Geleceğe bakıyorum artık.

Eğer oyuncu olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?
Ressam, yazar ya da müzisyen olmayı seçerdim.
 
Sürüngenlere olan ilginiz de çok ses getirdi. Her zaman korkusuz musunuz? Yoksa sizi de korkutan şeyler var mı?
Ben sürüngenlerle korkuyu kafamda çok birleştirmiyorum. Zehirsiz ve size gücü yetmeyen yılandan pek bir zarar gelemez. Risk ve korku her zaman el ele olmak zorunda da değil. Böceklerden biraz daha korkuyorum, Avustralya’da yaşadığım zamanın herhalde bu canlılarla olan ilişkime etkisi var. Orada en zehirli yılanlar ve böcekler yaşıyor ama bununla barışıp tedbirini alıyorsun, ilk müdahale nasıl yapılmalı öğreniyorsun. Korkularım genelde soyut kavramlardan oluyor, somut şeyleri anlamak daha kolay. Soyut olan sen nereye evrilirsen seninle evrilebiliyor, düşüncelerinle birleşebiliyor. Onlar ufak, tatlı suratlı yılandan çok daha korkutucu. 

###

Çekici güzelliği ile başarıdan başarıya imza atan Yasemin Kay Allen’in kapak yıldızı olduğu MAG Şubat,  dopdolu içeriği, Sevgililer Günü özel dosyası, röportajları ve yazarları ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom’da online olarak okurlarıyla buluşuyor. Keyifli içeriğimizi ve gündeme dair gelişmeleri @magdergi Instagram hesabından takip edebilirsiniz. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı