Yangın Söndürme Çalışmalarına Katılan Orman İşçisi, Görev Dönüşü Kazada Hayatını Kaybetti

Bayındır'da dün akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısı kontrol altına alınan yangın, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ilçe belediyeleri ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çabaları sonucu söndürüldü. Yangın sırasında ve sonrasında yaşanan olaylar arasında, görev dönüşü trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden orman işçisi Serkan Topkaya'nın trajedisi de yer alıyor.

Yangın Söndürme Çalışmalarına Katılan Orman İşçisi, Görev Dönüşü Kazada Hayatını Kaybetti
16 Haziran 2024 - 17:32

Orman personeli şehit oldu

Bayındır'da dün Yakacık Mahallesi'nde zeytinlik ve makilik alanda çıkan yangın İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ilçe belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü İtfaiyesi'ne bağlı ekipler tarafından gece yarısı kontrol altına alındı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay,  görev yerine dönerken trafik kazasında hayatını kaybeden orman personeli Serkan Topkaya'ya baş sağlığı diledi. 

Bayındır'da dün (15 Haziran Cumartesi) Buruncuk ile Yakacık mahalleleri arasındaki makilik ve zeytinlik alanda 21.41'de çıkan yangın gece yarısı kontrol altına alındı. Yangın ihbarı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri Bayındır, Torbalı, Ödemiş, Tire ve Birgi gruplarından 6 arazöz, acil kurtarma ekipleri ve kamyonetle bölgeye ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesine ait 15 su tankeri de alana sevkedildi.

Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 17 arazöz,  3 dozer, 4 su ikmal aracı, Emniyet ve Jandarma Komutanlığı'ndan 1'er adet TOMA ile yangına müdahale edildi.  Buruncuk Mahallesi'nde bulunan 130 hane güvenlik amacı ile kontrollü olarak tahliye edildi. Yangın gece saat 03.00 civarı kontrol altına alındıktan sonra mahalle sakinleri evlerine geri döndü.

Yangına müdahale ettikten sonra görev yerine dönen İzmir Orman İşletme Müdürlüğü'nde çalışan orman işçisi Serkan Topkaya (43), Kemalpaşa Çiniliköy Mahallesi'nde trafik kazası geçirerek şehit oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bir mesaj yayınlayarak duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Başkan Tugay mesajında, "İzmir Orman İşletme Müdürlüğümüzde çalışan Serkan Topkaya'nın Bayındır ilçemizdeki orman yangınından görev yerine dönerken geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. Serkan Topkaya'nın cenazesi, ikindi namazını müteakip Kemalpaşa Rabia Hatun Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Cennetbahçesi Mezarlığı'na defnedilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...