Yahşi'den Çankırı Ailesine Teşekkür Belgesi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’den Çankırı Ailesine Teşekkür Belgesi

Yahşi'den Çankırı Ailesine Teşekkür Belgesi
10 Ekim 2020 - 20:14
İzmir Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, uzaktan erişim engeli olan öğrencilere EBA sistemine uyumlu bin adet tablet ile eğitime vermiş olduğu destekten dolayı AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve eşi Talip Çankırı’ya teşekkür belgesi takdim etti. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, pandemi sürecinde evde eğitim gören dezavantajlı öğrenciler için harekete geçerek bin (1000) adet tablet dağıtımı gerçekleştirmişti.

BİN ADET TABLET DAĞITILDI
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, “Pandemi sürecinde dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılım konusunda eksik kaldığını biliyorduk. Tablet projesini öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunmak adına eşim Talip Çankırı’nın desteğiyle hayata geçirdik. Eğitim öğretim döneminin hemen başında bin adet tableti 8’inci sınıfta okuyacak olan ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS)’ye girecek olan dezavantajlı öğrencilere dağıttık. Biz İzmir’de bu konuda öncü olarak bir yol açmak istedik. Çankırı ailesi olarak eğitim ve öğretime bir nebze de olsa katkımız olduysa ne mutlu bizlere.’’ dedi.

Tablet projesinin hayata geçmesinde ve dağıtımında önemli katkısı bulunan Milli Eğitim Müdürlüklerine teşekkür ederek sözlerine devam eden Bölünmez Çankırı tüm Türkiye’ye çağırıda bulundu, ‘‘Proje için tüm hassasiyetleriyle dağıtımın tamamlanması adına yoğun mesai harcayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Buradan bir kez daha çağırımızı yinelemek istiyorum. Evlerinizde atıl halde duran bilgisayar ve tabletlerinizi İl ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teslim etmeniz halinde gerekli bakım, onarım çalışmalarıyla kullanışlı hale getirilip ihtiyaç sahibi evlatlarımıza ivedilikle ulaştırılacaktır.” ifadelerini kullandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yerelde Kadın Politikaları Çalıştayı sona erdi
Yerelde Kadın Politikaları Çalıştayı sona erdi
Toplu ulaşımda cumartesi düzenlemesi
Toplu ulaşımda cumartesi düzenlemesi