Mucize Doktor izleyicileri Kuyucuk Gölü'ne can suyu bağışladı

Türkiye’nin lider bulaşık deterjanı markası Finish, Mucize Doktor dizisinde başarılı bir senaryo entegrasyonu çalışması gerçekleştirdi. Finish’in Kuyucuk Gölü’nün yeniden suya kavuşması için yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi çerçevesindeki adımlardan biri olan entegrasyon, dizideki Kuyucuklu Cengiz Amca’nın hikayesine odaklandı.

Cengiz Amca, taburcu olmadan önce Ali Vefa’ya son kez muayene olurken, kalp ağrısı şikayetini dile getiriyor. Ali Vefa, Cengiz Amca’nın kalbinde herhangi bir sorun olmadığını belirttiğinde ise Cengiz Amca sevgilisinin yitirdiğini söylüyor ve yitirilen sevgilinin Kuyucuk Gölü olduğu ortaya çıkıyor.

Dizideki bu sahne süresince FOXplay uygulamasını kullanan izleyicilerden her “Kuyucuk” ve “su” sözcüklerini duyduklarında FOXplay uygulamasındaki su damlasına dokunmaları istendi. Böylece Finish, onlar adına damlaya her dokunduklarında 57 litre su bağışı yapma sözü verdi. İzleyiciler toplamda 3,518,097 litre su bağışıyla Finish’in Kuyucuk Gölü projesine büyük bir destek verdi.

Mucize Doktor’daki senaryo entegrasyonuyla eş zamanlı yayınlanan ve dizide gördüğümüz Cengiz Amca’nın da yer aldığı reklam filminde ise başrolde Kuyucuk sakinleri ve gölün ev sahipliği yaptığı ancak kurumasıyla birlikte bugün orada olmayan kuşlar yer aldı. Kuyucuk Gölü’ne verilen can suyu müjdesi, daha önce gölün ev sahipliği yaptığı 233 çeşit kuşun sesleri köyün hoparlörlerinden duyurularak verildi. Kuyucukluların bu büyük müjdeyi alma hikayesini anlatan reklam filmi Havas İstanbul imzası taşıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ncHXirwPjKU

Sevilen televizyon dizisi Mucize Doktor’da bir kez daha senaryo entegrasyonu aracılığıyla Kuyucuk Gölü’ne dikkat çektiklerini ifade eden RB Türkiye Temizlik Malzemeleri Ev Temizlik Kategorisi Pazarlama Direktörü Tarık Bayar, izleyicilerin katılımından büyük mutluluk duyduklarını söyledi: “Türkiye’nin gelecekte su konusunda daha bilinçli olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Finish, Kuyucuk Gölü’nün can suyuna kavuşması için Kars Valiliği ve DSİ 24. Bölge Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan projede Kuzeydoğa Derneği ile iş birliğinde başarılı sonuçlar elde etti. Bu kez de Türkiye’nin en çok izlenen dizisindeki senaryo entegrasyonu çalışmamızla izleyicilerin de doğrudan dahil olduğu bir adım attık. Umarız ülkemizde Kuyucuk ve diğer gölleri hep birlikte koruyacağız.”

KÜNYE:

Reklamveren: Finish

Pazarlama Direktörü: Tarık Bayar

Kategori Pazarlama Müdürü: Cem Oğuzcan

Kıdemli Marka Müdürü: Başak Göktürkler

Kıdemli Marka Müdür Yardımcısı: Doğa Çifter

Kıdemli Medya Müdürü: Başak Malçok

 CCO: Ergin Binyıldız

Yaratıcı Ekip: Anıl Süleyman Çınar, Serhan Koçak, Hasan Yıldırım, Ömer Ceran, Sezgin Bulut, Melike Erdemir, Ertürk Düzel, Dilara Tuncer, Ozan Yücekuş

Müşteri İlişkileri Direktörü: Berk Yılmaz

Müşteri İlişkileri Ekibi: Hare Lilya Ganiç, İrem Pusal

Ajans Prodüktörü: Sıla Salgın, Gözde Bilir

Dijital Grup Başkanı: Zihni Başsaray

Sosyal Medya Ekibi: Doğuş Savu, Yasemin Küçük, Ulaş Olkun, Ege Esen

Stratejik Planlama: Ayça Çınar

Medya Ekibi: Didem Demiralp, Nevin Nebioğlu, Aylin Aykut, Tekin Timoçin, Onur Güner, Tuğyan Şendil, Ülkü Şimşek, Zeynep Satış, Beyza Alçicek, Aybüke Başünal

Yapım Şirketi: Depo Film

Prodüktör: Ender Sevim, Hakan Atasoy

Yönetmen: İpek Kent

Görüntü Yönetmeni: Burak Turan

Müzik Düzenleme: Çağdaş Yarman

Post Prodüksiyon: ABT İstanbul

Markalı İçerik Ajansı: Circus/Contentine, Özer Sata, Fulya Gülcen, Berk Doğan, Gizem Akbulut

PR Ajansı: Cora Communications, Kamuran Gülcen, Cemil Basa

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir