Levi's® 'Senin Sesin. Senin Yolun.' Kampanyasını Tanıttı

“Live in Levi’s®” kampanyasının sekizinci edisyonu “SENİN SESİN. SENİN YOLUN.” kendi inandıklarından cesaret alarak yaşamlarını dönüştüren ve kimliklerini şekillendiren bireylerin hikayelerini anlatıyor. Belgesel tarzındaki kampanya filmi, deneyimlere ve önyargılara rağmen kendi yollarında ilerlemeyi seçen, kendi benzersiz seslerini keşfederek sonunda mutluluğu bulan ve müzik tutkularını paylaşan müzisyenleri takip ediyor.

Hak Baker, George Ka, Adam Lakti ve Simbiat Aly Eboh’nun Liverpool / Londra / Paris ve Barcelona’daki kendi semtlerinde çekilen kampanyada coğrafi olarak ayrı ama aynı dili yani ifade özgürlüğünü konuşan bu gerçek yaşam karakterleri rol alıyor. Her karakter özgün bir müzik stiline sahip. Hak, baskının yarattığı hislerini aşmak için Reggae köklerini modern Folk müzikle buluşturuyor. George, sözlere duyduğu sevgiyi atalarının geleneksel müziğiyle harmanlayarak ilham alıyor. Bir zamanlar davul çalması yasaklanan Adam, bu sevgisinin peşinden giderek cesaret buluyor. Daha önce dini bir koroya girmeye zorlanan Simbiat is bir punk grubunda bas çalarak duygusal özgürlük yaşıyor. Bu hikayeleri kutlayan beş dakikalık film, sevdiğiniz konuları gerçek anlamda kucakladığınızda ve hayallerinizi gerçekleştirdiğinizde yaşam deneyimlerinin sizi nasıl doğal olarak şekillendirdiğini ele alıyor.

Buna karşın, daha kısa kampanya filminde Danny Bassa ve Luca Pfeiffer kendileri olarak rol alırken Levi’s® Müzik Projesi’nin en genç katılımcısı Michael Aldag, kampanyanın aksiyon çağrısını seslendiriyor: “En büyük sahnede olmak zorunda değiliz, hepimizin söyleyecekleri var ve sadece bunları dile getirmenin bir yolunu bulmamız gerek,” diyerek izleyicilere karakterlerin ruhunu takip edip yaşları, doğdukları ülke veya siyasi görüşleri ne olursa olsun kendi yollarını açmaları için doğrudan ilham vermeyi amaçlıyor.

Levi’s® Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Anit Van Eynde ise konuyla ilgili olarak Levi’s® Müzik Projesi sanatçılarıyla birlikte yaratılan ve Levi’s® için farklı bir yaklaşımı temsil eden bu kampanya, projeden gençlerin seslerinin duyulmadığına ve küçük katkılarının bir fark yaratmayacağına inandıklarına dair elde edilen iç görüler doğrultusunda kurgulandı. Levi’s®, “SENİN SESİN. SENİN YOLUN.” aracılığıyla bu sesler için bir platform sağlıyor, insanları potansiyellerinin gücünü ve birlikte yapılan küçük şeylerin küresel ölçekte değişim yaratabileceğini fark etmeleri için cesaretlendiriyor. Levi’s® olarak yaptığımız her şeyde özgün ve dürüst olmaya çalışıyor, herkesin iletişim için dijital bir platforma sahip olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Konu ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun kişileri kendi seslerini bulmaları ve kullanmaları için desteklemek istiyoruz çünkü insanların seslerinin fark yaratabileceğini biliyoruz,” diye belirtiyor.

Riff Raff Films Kreatif Direktörü ve Film Yönetmeni Jon E. Price ise, “Hayat, bir şeyleri ve kendini bulmakla ilgili değildir; hayat bir şeyleri ve kendini yaratmakla ilgilidir. Bu söz, filmlerin ve kampanyanın temeli için kısmen ilham kaynağı oldu,” diyor ve ekliyor “Kampanyada rol alan müzisyenleri en iyi şekilde temsil eden dürüst ve sanatsal bir eser yaratmak istedik. Beni cezbeden, bireysel hikayeler, müzisyenlerinin dünyalarını görsel olarak canlandırmak, kendi seslerini kullanmaları, ödün vermeden müzikleriyle gürültü yapmaları fikri oldu.

Levi’s® geçmişten bu yana toplulukları seslerini duyurmaları ve pozitif değişim yönünde çabalamaları için teşvik etmeyi sürdürüyor. Levi’s® bir marka olarak şimdiye dek ABD’de silahlı şiddetin önlenmesini, Avrupa’da göçmenleri ve LGBTİ+ eşitliğini savundu. Daha yakın zamanlarda ise yaratıcı sanatlara sağlanan finansal desteklerde yapılan kesintilere yanıt olarak oluşturduğu Levi’s® Müzik Projesi ile son üç yıldır Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde kurulan stüdyolara açık erişim sunuyor. Bu girişim, onlarca yıldır Levi’s® jean giyen nesillere ve topluluklara özgün kendini ifade biçimleri için ilham veriyor.

“Live in Levi’s®” platformu, kişilerin Levi’s® jean’lerini farklı giyme biçimlerini ve dünyanın her yanında Levi’s® jean’leriyle yaşayan insanları kutluyor. Yeni “Senin sesin. Senin Yolun.” kampanyası, çok çeşitli seslerin dünya genelindeki topluluklara nasıl ilham verebileceğini ve değişimi tetikleyebileceğini gösteriyor. Belki de henüz kendi sesini keşfedememiş izleyicilere sesleniyor, kişinin sesini duyurması için tanınmış biri olması gerektiğine dair popüler inanışı gözden geçirmelerini ve onun yerine kendi potansiyellerinin gücünü fark etmelerini istiyor.

“SENİN SESİN. SENİN YOLUN” kampanyası, 18 Ekim’den itibaren Avrupa çapında yayımlanacak. 

BELGESELE İSE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir