Ufak Tefek Cinayetler'in Genç Kerim'i ile Çok Özel

Geçtiğimiz sezona damga vuran Ufak Tefek Cinayetler, yeni sezonda kadrosuna katılan isimler ile de ses getirmeye devam ediyor. Yeni sezonda Kerim karakteri ile karşımıza çıkan Osman Sonant’ın gençliğine hayat veren Ali Gözüşirin kendisi ile ilgili merak edilenleri MAG okurları için anlattı...

Ufak Tefek Cinayetler'in Genç Kerim'i ile Çok Özel
15 Ekim 2018 - 14:25

Sezona ve Sektöre Hızlı Başlangıç

Geçtiğimiz sezonun en çok ses getiren dizilerinden biri olan Ufak Tefek Cinayetler’in yeni sezonuna Kerim karakterinin gençliğini canlandırarak hızlı bir giriş yapan genç oyuncu Ali Gözüşirin ile yeni yolculuğuna dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik...

Ali Gözüşirin'i kendisinden dinlesek…

İstanbul’da doğdum ve büyüdüm, aslen Trabzonluyum, 23 yaşındayım, Kova burcuyum. 3 erkek kardeşiz; 1 abim ve 1 kardeşim var. Çok hiperaktif bir çocukluk geçirdim. Haylaz da denebilir hatta!

Kalabalık bir aile içinde büyüdüm. O yüzden genelde ailemle vakit geçirmeyi çok severim. Ailemleyken başka kimseye ihtiyacım olmuyor. Annem ve babamla arkadaş gibiyiz; beraberken çok eğleniyoruz, nitekim abim ve kardeşimle de öyle. Spor aşığı olduğumu söyleyebilirim; haftanın 5 günü antrenman yapıyordum. Dizi başlayınca gün sayısı biraz azaldı ama fırsatını bulduğum her an soluğu spor salonunda alıyorum. Neşeli ve yapıcı bir karakterim var; suistimal edilmediği sürece. Boş zamanlarımda kişisel olarak kendimi geliştirecek şeyler yaparım; çok izler ve çok okurum.  Şu sıralar Portekizce öğrenmek gibi bir derdim var. Gelişime, değişime ve eğitime her daim açık bir insanım. Çok şanslı olduğumu düşünüyorum, çünkü yapmaktan çok büyük keyif aldığım işi yapıyorum; oyunculuk... Sevdiği işi yapmak herkese nasip olmuyor maalesef...

Kariyer yolculuğuna son zamanların en ses getiren projelerinden olan Ufak Tefek Cinayetler ile giriş yaptın... Nasıl kesişti yolların bu projeyle?

Ufak Tefek Cinayetler için 1.sezonda da görüşüyorduk, fakat görüşme öncesinde saçlarımı kısacık kestirdiğim için olmamıştı. Sonrasında Kerim karakteri için audition geldi ve audition sonrası kabul edildim. Olacağı varmış ve iyi ki Kerim olmuş.

Canlandırdığın karakteri nasıl özetlersin, kendine benzettiğin yönleri var mı bu karakterin?

Aslına bakarsan Kerim ile birçok yanımız örtüşüyor ama bunlardan en ağır basan; azimli oluşu olabilir. Ben de kendi hayatımda çok azimliyim.

Oyuncu olmaya nasıl karar verdin? En çekici yönleri ve en zor yanları neler sence bu mesleğin?

İlkokul yıllarında okulumuza haftada bir kez tiyatro düzenlenirdi. O yıllarda bu mesleği seçmek istediğime karar verdim. En çekici yanı; sürekli farklı bir insan oluyorsunuz, bu çok keyifli ve öğretici.

Zor yanları ise; her mesleğin olduğu gibi oyunculuğun da bazı zor yanları var tabii ki... Birkaçına değinecek olursam; doğru proje seçimi ve doğru projeyi bekleme süresi olabilir.

Hangi dizileri takip ediyorsun?

Peaky Blinders, The Punisher, Game Of Thrones, Blindspot, Dark, House of Cards

İlk audition'ı hatırlıyor musun?

Auiditon’ı vereceğim adresi ararken kaybolmuştum, sonrasında köpeklerin dolu olduğu bir bahçeye girdim. Baya kovalamaca olduktan sonra bir bahçeye atladım, atladığım bahçe audition’ı vereceğim

adresmiş. Bu yüzden soluk soluğa verdiğim bir audition olmuştu.

Kısa kısa...

En sevdiğin Türk filmi?

Aile Arasında...

En beğendiğin Türk ve yabancı oyuncular kimler?

Haluk Bilginer, Halit Ergenç, Gülse Birsel, Leonardo DiCaprio, Cillian Murphy, Jon Bernthal, Tom Hardy.

En sevdiğin yemek?

Karnabahar...

En çılgın hayalin?

Günün birinde dünyaca tanınan iyi bir oyuncu olmak.

En sevdiğin ülke ve şehir?

İspanya - Barcelona

Röportaj: Tuğçe Uzun

Fotoğraf: Elif Demiralp

Ünlü oyuncu Demet Özdemir’in kapak yıldızı olduğu MAG Ekim sayısı, sevilen oyuncular ile yaptığı özel röportajları, birbirinden iddialı moda çekimlerinin yer aldığı sayfaları ve Fashion Week özel dosyası ile www magdergi com tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.