<
Türkiye gülümsedi, Akbank 50 Bin Öğrencinin Eğitim...

Türkiye gülümsedi, Akbank 50 Bin Öğrencinin Eğitim İhtiyacını Karşıladı

Akbank 70’inci yılında “Bir Gülüşün Yetmiş” sosyal sorumluluk projesi ile tüm Türkiye’yi gülümsemeye davet etti. “Gülümseme sizden, eğitime destek Akbank’tan” diyen Akbank, Türkiye’nin 50 ilinde 141 okulda öğrenim gören 50 bin öğrencinin kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı...

05 Kasım 2018 - 20:10

Akbank 70’inci yılında eğitime destek olmak amacıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. İhtiyaç Haritası platformu ile iş birliği yaptığı “Bir Gülüşün Yetmiş” sosyal sorumluluk projesi ile tüm Türkiye’yi gülümsemeye davet etti. #Birgülüşün70 hashtag’i ile sosyal medya hesaplarında paylaşılan gülümseyen fotoğraflar ya da birgulusun70.com’a girip bırakılan her bir gülücük eğitime desteğe dönüştü. Bu kapsamda, Türkiye çapında öğretmenlerin İhtiyaç Haritası platformuna girdiği kitap ve kırtasiye talepleri okulların başlaması ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersini Muğla, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Yozgat’ın da içinde olduğu 50 ilin çoğunluğu köy okullarının oluşturduğu okullara ihtiyaçlar ulaştırıldı. Kargo şirketinin ulaşım ağında olmayan lokasyonların kitap ve kırtasiye ihtiyaçları, Akbank’ın tüm Türkiye’de yer alan şubelerinde görev alan Akbanklılar tarafından okullar ziyaret edilerek, doğrudan teslim edildi.

Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü konuyla ilgili şunları söyledi; “Yıllardır sürdürdüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk projelerine, bankamızın kuruluşunun 70’inci yılında bir yenisini ekledik. ‘Bir Gülüşün Yetmiş’ Projesi ile Türkiye’yi gülümsemeye davet ettik. Türkiye’nin her bölgesinden gelen gülümsemeler, ülkemizin dört bir yanındaki çocukların gülümsemelerine dönüştü. İhtiyaç Haritası platformunda, bankamızın kuruluş yıldönümü olan 30 Ocak 2018 tarihinde açık olarak bekleyen, 50 ilden 141 okuldaki 50 bin öğrencinin kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık.  Ülkemizin en ücra köşelerinde çalışan öğretmenlerimizin ilettiği kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını şube çalışanlarımız aracılığıyla doğrudan kendilerine ulaştırdık. Türkiye’nin gülümsemesi, 50 bin çocuğun gülümsemesini sağladı”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
10. Alaçatı Ot Festivali yine dopdolu geçecek
10. Alaçatı Ot Festivali yine dopdolu geçecek
Fatih Gürbüz sevgisi salona sığmadı
Fatih Gürbüz sevgisi salona sığmadı