Türk Tedarik Sanayinin Öncü İsmi Ecoplas, Başarılarını Ödüllerle Taçlandırıyor!

Ecoplas, Toyota Tarafından Avrupa Bölgesel Katkı Ödülü’ne Layık Görüldü! Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı: “Bu Ödül, Türk Otomotiv Tedarik Sanayisinin Avrupa’daki Başarılı Yerini Gösteriyor”

Türk Tedarik Sanayinin Öncü İsmi Ecoplas, Başarılarını Ödüllerle Taçlandırıyor!
18 Nisan 2021 - 01:54
Türk tedarik sanayinin öncü şirketleri arasında yer alan Ecoplas, sektörde elde ettiği başarıları aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Ecoplas, bu kapsamda Toyota tarafından, dünya genelinde bölgesel başarılarıyla öne çıkan şirketlere verilen Regional Contribution Awards- Bölgesel Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Bu ödül ile Avrupa bölgesinin en iyi firmalarından birisi olarak seçilmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, söz konusu ödülün aynı zamanda Türk otomotiv tedarik sanayisi açısından gerek Avrupa ve gerek dünya çapında önemli bir başarı anlamına geldiğinin altını çizdi.Otomotiv üreticilerine yönelik iç ve dış giydirme parçaları, hava üfleçleri, orta konsol ve boyalı parçalar üreten Ecoplas, örnek proje ve uygulamalarının ardından elde ettiği ödüllere bir yenisini daha ekledi. Ecoplas, Toyota tarafından, tüm dünya genelinde bölgesel başarılarıyla öne çıkan şirketlere verilen “Regional Contribution Awards- Bölgesel Katkı Ödülü”nün sahibi oldu. Toyota’nın küresel olarak tüm tedarikçilerine yönelik değerlendirme sürecinin ardından her yıl Japonya Nagoya kentinde gerçekleştirdiği tören ile Toyota Japonya Başkanı ve CEO’su Akio Toyoda tarafından sahiplerine verilen ödül kapsamında; bu yıl pandemi çerçevesince alınan önlemler gereği tören düzenlenmedi. Ödül Toyota Türkiye Satınalma yöneticileri tarafından Ecoplas’ın Sakarya fabrikası ziyareti sırasında Ecoplas Otomotiv yöneticilerine takdim edildi.


Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, Toyota Türkiye’nin en önemli tedarikçileri arasında yer aldıklarını dile getirdi. Toyota’nın hem Türkiye’deki fabrikasına parça tedariki yaptıklarını hem de Fransa, İngiltere, Rusya, Güney Afrika ve Japonya’daki fabrikalarına parça ihraç ettiklerini anlatan Yazıcı, faaliyetleri kapsamında Türk tedarik sanayini başarı ile temsil ettiklerini söyledi.

“Ecoplas olarak birçok alanda Avrupalı rakiplerimizin önündeyiz”
Söz konusu ödül ile Avrupa bölgesinin en iyi firmalarından birisi olarak seçildiklerini, ödülün aynı zamanda, Türk otomotiv tedarik sanayisinin Avrupa ve dünyadaki önemli bir başarısı olduğunun altını çizen Yazıcı, “Bir Türk firması olarak; birçok alanda Avrupalı rakiplerimizin önünde olmaktan dolayı çok mutluyuz. Üstün başarıları için tüm çalışanlarımızı kutluyorum” dedi. Toyota’nın Avrupa organizasyonlarından çok sayıda ödül aldıklarını ancak Toyota’nın merkezi Japonya’dan alınan bu ödülün Ecoplas’ın başarılarını taçlandırması anlamına geldiğini vurgulayan Yazıcı, söz konusu ödülün Ecoplas’ın kusursuz proje yönetimi ile şirket çalışanlarının kaliteli ve tam zamanında üretimde gösterdikleri üstün başarının sonucu olduğunun altını çizdi.
###

Ecoplas Hakkında: Ecoplas, otomotiv endüstrisi için plastik parça ve sistemleri tasarlamak ve üretmek üzere 2007 yılında kuruldu. Şirket, plastik enjeksiyon, kompozit pres şekillendirme, tampon baskı, montaj operasyonları ve boya gibi farklı üretim prosesleri ile otomotiv endüstrisi için iç ve dış parçalar üretmektedir. Yeni teknolojilere yönelik elektronik parça Ar-Ge ve üretim yatırımları devam etmektedir.  Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde olmak üzere iki ayrı fabrikasında üretim yapan Ecoplas, 40 - 1300 ton aralığında enjeksiyon makinesi parkuruna sahiptir. Şirketin iç ve dış parça boya işlemleri için hem Gebze ve hem de Sakarya’daki fabrikasında boyahane tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca Ecoplas, ihracatı arttırmak üzere Avrupa’da devreye aldığı depo operasyonu ile müşterilerine sıralı sevkiyat hizmetini başarı ile sunmaktadır. Yüksek donanımlı teknik ekibi ve güçlü proje ekibi ile otomotiv endüstrisine hizmet veren şirket, kendi kalıplarını üretebilmek ve diğer plastik enjeksiyon firmalarını desteklemek üzere de kalıp tasarım ve üretim firması (Sensei Tooling) için yatırım yapmıştır. Tüm bunlarla birlikte Ecoplas, Kojima Ind (Japonya) ile teknik işbirliği anlaşması kapsamında Toyota ve diğer müşteriler için Kojima teknolojisi ile çözümler sunmaktadır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Başkan Ergün'den Kadir Gecesi Mesajı
Başkan Ergün’den Kadir Gecesi Mesajı