Tunç Soyer: "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı.

Tunç Soyer: "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız"
10 Ekim 2021 - 17:06

Başkan Soyer: “Emek, barış ve demokrasi mücadelemizi ileriye taşıyacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. Pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra yapılan toplantıda Başkan Soyer, “Emek, barış ve demokrasi mücadelesini ileriye taşımak istiyoruz. Bu asli görevimiz doğrultusunda belediyecilik yapmaya, siyaset üretmeye çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız” dedi.

CHP İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Parti Meclis üyeleri Rıfat Nalbantoğlu ve Devrim Barış Çelik, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız

10 Ekim 2015’te Ankara Garı’nın önünde katledilenleri anarak konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz genel başkanımızın söylediği gibi iyilikte yarışmaya devam edeceğiz. İyilikte rekabete devam edeceğiz. Çünkü ikinci yüzyıla cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak girmek istiyoruz. Bizim siyaset yapmamızın en önemli sebebi, atalarımızın bize bıraktığı mirasa ve torunlarımıza olan borcumuza layık olmak. Bunun gereğini yerine getirmek” dedi.

“Daha fazlasını üretmek zorundayız”

Başkan Tunç Soyer, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bu toprakların bize bahşettiği imkanlarla uygun bir hayat kalitesini yaygınlaştırmak istiyoruz. Emek, barış ve demokrasi mücadelesini ileriye taşımak istiyoruz. Bu asli görevimiz doğrultusunda belediyecilik yapmaya çalışıyoruz. Bu asli görevimiz doğrultusunda siyaset üretiyoruz. İl yönetimi, ilçe yönetimleri yoğun bir çalışma yürütüyor. Ama biliyoruz ki çok daha fazlasını üretmek zorundayız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Hayatta her şey paradır" diyen gençlerin oranı yükseldi
"Hayatta her şey paradır" diyen gençlerin oranı yükseldi
Televizyon haberciliği kısırdöngüye girdi
Televizyon haberciliği kısırdöngüye girdi