Torbalı Karma ve Mobilya OSB'den büyüme hedefi

    Torbalı Karma ve Mobilya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Attaroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

     Torbalı Karma ve Mobilya OSB'den büyüme hedefi
    26 Haziran 2022 - 12:04

    Torbalı Karma ve Mobilya OSB’den Soyer’e ziyaret

    Torbalı Karma ve Mobilya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Attaroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Torbalı Karma ve Mobilya OSB Heyeti, önümüzdeki dönemde başlayacak genişleme çalışmaları ve bağlantı yollarının asfaltlanması için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den destek istedi.

    Torbalı Karma ve Mobilya OSB hakkında kısa bir sunum yapan Torbalı Karma ve Mobilya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Attaroğlu, 60 hektar olan OSB bölgesinin Mobilya eklenmesi ile 130 hektara çıktığını söyledi.
     

    İBB’den destek bekliyorlar

    Bu noktada mobilyacılar için 64 parsel öngördüklerini hatırlatan Attaroğlu, “Ancak takdir edersiniz ki OSB’lere son dönemde büyük ilgi var ancak yer yok. Bu anlamda genişleme imkanı olan OSB’lerin hepsi büyüme çabası içinde, biz de çevremizde bulunan orman vasfını yitirmiş toplam 60 hektarlık bir alanı daha bünyemize katmak istiyoruz” dedi.
    Bu noktada kurumlar ile yapılan görüşmelerde olumlu gelişmeler kat ettiklerini ifade eden Attaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de bu konuda katkılarını beklediklerini söyledi. Attaroğlu, “OSB’nin otoyol çıkışı sorunu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol genişletme ve ıslah çalışması ile büyük ölçüde çözüldü. Ancak Karayolları ile yapılan protokol ile otoyol kenarındaki 3 kilometrelik dar bölüm genişleme imkanına kavuştu. Söz konusu bölümün asfaltlanması konusunda da İBB’nin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.
     

    Soyer: “OSB’ler Türkiye sanayisi için önemli”

    İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de OSB’lerin kent ekonomisi ve sanayisi için önemli bölgeler olduğunu ve gelişen ülke sanayisinin en önemli dinamiklerinden birini oluşturduklarını söyledi. Bu noktada OSB’lerin problemlerini çözme konusunda üzerlerine düşeni her zaman yaptıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Torbalı Karma ve Mobilya OSB’nin bağlantı yolu konusunda daha önce gerekli iyileştirmeleri yaptık. Yeni yol genişletmesi için ihtiyaç olan asfaltlamayı da yaz sonu yapmayı öngörüyoruz” dedi.

    OSB’nin genişlemesi konusunda genel bakışlarının olumlu olduğunu ifade eden Soyer, “Bu konuda bir gelişme olursa ve İBB sorumluluk alanında bir durum ortaya çıkarsa gerekli desteği elbette veririz” diye konuştu.


      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      Yaşar Üniversitesi'nden deprem paneli: Güçlendirmede ve denetim şart
      Yaşar Üniversitesi'nden deprem paneli: Güçlendirmede ve denetim...
      AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a "Züğürt Ağa" Benzetmesi
      AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a "Züğürt Ağa" Benzetmesi