<
TEV İzmir Şubesi’nden muhteşem gala

TEV İzmir Şubesi’nden muhteşem gala

Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi , TEV’in 51. Kuruluş yıldönümünü muhteşem bir gala gecesiyle kutladı. Ömür Gedik’in renkli sunumu ve Ferhat Göçer konseriyle gerçekleşen gala gecesinde, TEV Eğitime Destek Korosu ve TEV bursiyerlerinin sahne performansları Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni dolduran binlerce kişi tarafından ayakta alkışlandı.

16 Mayıs 2018 - 11:20

Ülkemizin eğitim bursları ve eğitime verilen destek konusunda en köklü ve faaliyet alanı en geniş vakıflarının başında gelen Türk Eğitim Vakfı’nın 51. Kuruluş yıldönümü TEV İzmir Şubesi’nin ev sahipliğiyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde kutlandı.

60 kişilik TEV Eğitime Destek Korosu’nun açılışını yaptığı gece, İzmir iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerini buluşturdu. Şef Banu Köstem tarafından bu özel geceye hazırlanan koro, profesyonel sahne performanslarıyla göz doldurdu. TEV bursiyerlerinin de sahne aldığı gecede, TEV Eğitime Destek Korosu ve bursiyerler hep birlikte “Ey Özgürlük” diyerek performanslarını tamamladılar.

Gecenin finalinde ise TEV Gönüllüsü ünlü sanatçı Ferhat Göçer sahne aldı ve binlerce kişiye eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Ömür Gedik’in sunumuyla renklenen programda Ferhat Göçer, eski ve yeni şarkılarını TEV için söyledi. Ünlü sanatçı geceye katılanlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

TEV’i destekleyen kurumlar, kuruluşlar ve kanaat önderlerinden oluşan gönüllülere şükranlarını sunanTürk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı gecede, ‘TEV 1967 yılında kurulmuş bugün Türkiye’nin Eğitim Vakfı olmuş köklü ve sağlam bir kurumdur. Türkiye'nin bugünkü şartlarında 50 yılı aşkın süredir eğitime destek vermek çok önemli.119 bursla başladığımız yolculuğumuza bugün burs sayımızı 250 bine çıkarmış olmanın gururu içindeyiz. Bu gurur başta kurucularımız, mütevellimiz ve yönetimimiz olmak üzere tüm eğitim dostlarımızındır. Şu an biri İzmir Balçova’da olmak üzere 3 kız öğrenci yurdumuz var. Kız yurtlarımızın sayısını arttırmak hedefindeyiz. Şube sayımızı da 12'den 14'e çıkartacağız. İzmir şubemiz bizim için çok önemli çünkü TEV’in faaliyete geçmiş ilk şubesidir. Bugün Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin girişinde görmüş olduğunuz "Bir Dünya Çiçek" projemiz için ayrıca desteklerinizi rica ediyorum. Bir Dünya Çiçek ile mutlu günlerinizde bir dünya gencimize umut olabilirsiniz. Türkiye'nin aydınlık geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Hep yarının dünden daha iyi olmasını istiyoruz. Bize fikirlerinizle katkı sunup, destek verirseniz Türkiye'nin geleceğine daha iyi cevap veririz." diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kara kışla amansız mücadele
Kara kışla amansız mücadele
Aziz Kocaoğlu’ndan ‘yeniden adaylık’ açıklaması
Aziz Kocaoğlu’ndan ‘yeniden adaylık’ açıklaması