Swissotel Büyük Efes'te İtalyan Resepsiyonu: İzmir'in Önde Gelen İsimleri Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay, İtalya'nın İzmir Konsolosluğu tarafından Swissotel Büyük Efes'te düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı.

Swissotel Büyük Efes'te İtalyan Resepsiyonu: İzmir'in Önde Gelen İsimleri Bir Araya Geldi
07 Haziran 2024 - 09:25

Başkan Tugay İtalya’nın Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay,  İtalya’nın İzmir Konsolosluğu tarafından düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı. İtalya’nın Cumhuriyet Bayramı,  İtalyan Konsolosluğu tarafından Swissotel Büyük Efes'te düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. İtalya’nın İzmir Konsolosu Daniele Bianchi ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ile eşi Öznur Tugay da katıldı. İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ın da yer aldığı kutlamaya İzmir iş dünyası da ilgi gösterdi. “Yaşasın Cumhuriyet” diyen Daniele Bianchi, “Bu bayram, İtalyan kültürünü de kutlamaktır. İzmir’de de İtalyan dili ve kültürünü öğretme çabamızı hatırlatmak istiyorum” dedi. İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi ise kutlamalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Gecede ayrıca İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı töreni de yapıldı.

Kutlamalara katılanlarla sohbet eden Başkan Tugay, resepsiyon sonunda İtalyan peynir çeşidi Mozzarella’nın yapılışını izledi ve İtalyan lezzetlerinden tattı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı Gönüllü Ordusu Yetiştiriyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı Faciasına İlişkin Açıklama:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı...