Su Kutlu: "Hayatımda ilk defa kalbim atıyor"

“Aile Arası” filminde usta oyuncularla başrolü paylaşan genç yetenek Su Kutlu, başrol oynayacağı festival filmi “Birlikte Öleceğiz”i MAG okurları için anlattı. Türk Sinema tarihinin en çok izlenen filmi olan, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı “Aile Arası” filminde usta oyuncularla başrolü paylaşan genç yetenek Su Kutlu , festival filmi “Birlikte Öleceğiz”de başrol oynayacağını açıkladı.

Su Kutlu: "Hayatımda ilk defa kalbim atıyor"
07 Ağustos 2018 - 13:43

Sıcak ve Doğal Bir Yetenek

Türk Sinema tarihinin en çok izlenen filmi olan, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı “Aile Arası” filminde usta oyuncularla başrolü paylaşan genç yetenek Su Kutlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajda başrol oynayacağı festival filmi “Birlikte Öleceğiz”in yeni yılda vizyona gireceği haberini de aldık...

Oyuncu olmaya nasıl karar verdin, çocukluk hayalin miydi?

Hayır değildi; bütün kapılar oraya çıktı, ben de hayır demedim.

Ekranlarla ilk buluşman nasıl gerçekleşti?

2011 yılında reklamlarla başladıktan sonra, 2012 yılında ilk dizimi çektim.

Bugüne kadar en çok hangi karakteri oynarken heyecanlandın?

Bugüne kadar hiç heyecanlanmamıştım açıkçası. İlk defa şimdiki işim için heyecanlıyım.

Peki oynadığın roller arasında seni çok yansıtan ve senin karakterine en uzak olan roller hangileriydi?

Beni yansıtan veya bana yakın bir rolde oynamadım hiç. Oynadıklarımın çoğu bana uzak karakterlerdi.

Çok doğal ve sıcak bir öykü olan "Aile Arasında" filmine nasıl dahil oldun?

İki yıl önce “Arkadaşlar İyidir” diye bir gençlik işi yapmıştım. Gülse Hanım beni orada izlemiş, onun üzerine de Zeynep'i benim oynamamı istedi.

Gülse Birsel'in yazdığı bir senaryoda usta oyuncularla birlikte bulunmak nasıl bir duyguydu, sana neler hissettirdi?

İlk defa tamamıyla oyunculardan oluşan bir cast ile çalıştım, bu büyük şans benim için. Gülse Hanım'ın bütün kitaplarını okuduğum ve yazılarını da takip ettiğim için onu ayrı seviyorum zaten, onun yazdığını ve benimle tanışmak istediğini duyunca çok sevindim. İş de çok keyifli oldu, Türk Sinema tarihinin en çok izlenen 7. filmi olduk. Daha ne olsun! Gerçekten şanslıyım.

Festival filmi olan "Birlikte Öleceğiz" filminde başrol oynayacaksın... Neler hissediyorsun? Hazırlık sürecini ve yaşadıklarını biraz dinleyebilir miyiz senden?

Hayatımda ilk defa kalbim atıyor. En başta çok değerli yönetmenlerle çalışıyorum; Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu. Bu kadar zeki ve donanımlı, aynı zamanda da bu kadar centilmen hocalarının olması bir oyuncu için herhalde en büyük şans. Adana'da çekimler sırasında geldi bu iş bana. Bu sefer çok farklı bir şey geldi diye 32 diş sırıtarak girdim çekime... Karakterimin her bir duygusu, her bir cümlesi üzerine yönetmenlerimle her daim konuşuyoruz. 2 Ocak olarak kesinleşti, bu işte oynayacak olmak bu yılın en güzel hediyesi oldu bana.

Türkiye'de veya dünyada başrol paylaşmanın hayalini kurduğun bir oyuncu var mı?

Hiç oturup düşünmedim bunu...

Kariyerini başarılı bir şekilde şekillendirmek için önümüzdeki süreci nasıl planladın, ne hedefler koydun kendine, nasıl bir yol çizdin?

Her şey tam istediğim gibi gidiyor şu an. Daha ilerisini o zaman gelince düşüneceğim.

Ünlü oyuncu Müge Boz’un kapak yıldızı olduğu MAG Temmuz-Ağustos sayısı, birbirinden başarılı ismi konuk ettiği sayfaları ve dopdolu içeriği ile www magdergi com tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı