Şişecam ve TURMEPA işbirliğiyle 'Kıyı Temizleme Hareketi' Gerçekleştirildi

ŞİŞECAM VE TURMEPA İŞBİRLİĞİYLE ‘KIYI TEMİZLEME HAREKETİ’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şişecam ve TURMEPA işbirliğiyle 'Kıyı Temizleme Hareketi' Gerçekleştirildi
04 Ekim 2017 - 00:56

Şişecam Topluluğu, Deniz Temiz Derneği Turmepa işbirliğiyle “Kıyı Temizleme Hareketi” gerçekleştirildi. Deniz ve kıyı ekosistemi hakkında farkındalığı artırmak amacıyla 22 Şişecam çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Kınalıada kıyılarında bulunan plastik, cam, kâğıt, metal gibi çevreye zararlı atıklar toplanarak, deniz ve kıyıların temizlenmesine katkıda bulunuldu.

 - Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, kurumsal sosyal sorumluluk ilkesi kapsamında Deniz Temiz Derneği Turmepa işbirliğiyle “Kıyı Temizleme Hareketi’ etkinliğini gerçekleştirdi. Deniz ve kıyıların korunmasında farkındalığı artırmayı amaçlayan “Kıyı Temizleme Hareketi” kapsamında, plastik, cam, kağıt, metal gibi çevreye zararlı atıklar toplandı.

Şişecam Topluluğu, deniz ve kıyı ekosistemi hakkında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen “Kıyı Temizleme Hareketi”, 22 Şişecam çalışanın katılımıyla Kınalıada’da gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, takım çalışmasına yönelik atölye eğitim verildi. Ardından gruplar halinde kıyı şeridindeki atıklar toplanarak, deniz kirliliğinin doğa ve canlı yaşamına etkilerini anlatan ‘Doğada Çözünme Sürelerinin Aktarımı Ekosistemde Neler Oluyor’ başlıklı seminere katıldı.

Sosyal sorumluluk ve takım çalışmasıyla gerçekleştirilen “Kıyı Temizleme Hareketi” sonucunda, Beşiktaş Grubu 26 kg, Deniz Yıldızı Grubu 7 kg, Çakıl Grubu 9,5 kg, Deniz Feneri Grubu 4,5 kg, Martılar Grubu 22,5 kg olmak üzere toplam 65 kg atık toplandı.

Şişecam Topluluğu 

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcamcam ev eşyasıcam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”“Cam Ev Eşyası”“Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir. Şişecam, 81 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Televizyon haberciliği kısırdöngüye girdi
Televizyon haberciliği kısırdöngüye girdi
"Türkiye, üyelik konusunu pazarlık masasına taşıyabilir"
“Türkiye, üyelik konusunu pazarlık masasına taşıyabilir”