Şimdi mobilya alma zamanı

Şimdi mobilya alma zamanı

Ergül Mobilya Genel Müdürü Mustafa Kiraz, Mobilyada KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesinin kötüye giden sektörü yeniden hareketlendireceğini söyledi.

07 Kasım 2018 - 11:51

Mobilya sektörünün ve vatandaşın merakla beklediği KDV’de indirim haberi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi.

Mobilya sektörünün ilgiyle karşıladığı vergi indirimi ile ilgili açıklama yapan Ergül Mobilya Genel Müdürü Mustafa Kiraz, Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında yaptığımız yüzde 40 + yüzde 10 indirim sonrası, KDV indiriminin sektörü yeniden canlandıracağını belirtti.

Kiraz, “ Normalleşme sürecinde yapılan tüm çalışmaların her zaman destekçisiyiz. Yapılan bu çalışmalarla hem üretici hem de tüketici kazanarak ekonomimiz yeniden hareketlenecek” dedi.

Mobilyada KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesinin kötüye giden sektörü yeniden hareketlendireceğini söyleyen Ergül Mobilya Genel Müdürü Mustafa Kiraz, “Dolar kurunda artış yaşanması aynı zamanda birçok üründe fiyatların artmasına neden oldu. Ekonominin kötü gidişatına dur demek için yaptığımız yüzde 40 indirime ek yüzde 10 indirim sektörün kısa zamanda hareketlenmesini sağladı. Bu indirimlerimizi 2019 kreasyonumuz için de uygulayarak vatandaşın istediği ürüne uygun fiyata ulaşmasını sağlayacağız. Ekonomimizin normalleşmesi ancak birlik ve beraberlik ile sağlanacak. Bu çalışmalar sayesinde hem vatandaşımız hem de üreticiler kazanacak. Özellikle evlenecek çiftlerin ve evini yenilemek için bekleyenlerin sevineceği bu haber, hem istihdam hem de ihracat artacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Geçen yıl bir milyondan fazla araç trafikten men edildi
Geçen yıl bir milyondan fazla araç trafikten men edildi
Akciğer kanserinin Türkiye'ye maliyeti 8,8 milyar TL
Akciğer kanserinin Türkiye'ye maliyeti 8,8 milyar TL