Sanatçılar Amasra'da Barış Akarsu anısına Konser Veriyor!

Her yıl düzenlenen Barış Akarsu gecesi 7 Temmuz Cumartesi gecesi saat 20:00'de Rising Star yarışmasında finalist olan Yiğit Okan'ın sesiyle başlayacak. Gece, daha sonra Haluk Levent'in yorumuyla devam edecek.

Sanatçılar Amasra'da Barış Akarsu anısına Konser Veriyor!
05 Temmuz 2018 - 15:37

Vefatının 10. Yılında Amasra’da sahneye çıkacak olan sanatçılar gönüllü olarak konser verecek. Barış Akarsu’ya ait ,seslendirdiği şarkılarla herkesi coşturacak.Barış severler Amasra'da Akarsu'nun şarkılarıyla tüm gece boyunca onu anacaklar.

Sevenleri ünlü sanatçıyı sosyal medya hesabından yayınladıkları mesajlarla anıyorlar.

Kimileri #ohep28yaşında hashtagini kullanırken, kimileride sanatçıya olan özlemini dile getiriyor.

BARIŞ AKARSU KİMDİR?

Barış Akarsu, 29 Haziran 1979 tarihinde Bartın'ın Amasra ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını Amasra'da tamamladıktan sonra bir süre boyunca yelken sporu ile uğraştı. Küçük yaşlarda başlayan müzik ilgisi, Amasra'ya gelen müzisyenlerden etkilenmesiyle bir tutku haline geldi.1970 ve 1980'lerin rock ve metal gruplarından etkilenen Barış Akarsu, Antalya'da bir süre animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Ardından Ankara'da da bir süre garsonluk, barmenlik ve müzisyenlik yaptı.

ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye adlı yarışmaya katılarak birinci olan Barış Akarsu, yarışmanın ardından İstanbul'a yerleşti ve müzik çalışmalarını burada sürdürdü.

Türkiye'nin değişik yerlerinde 200'den fazla konser veren Barış Akarsu, 31 Aralık 2004 tarihinde ilk albümü olan Islak Islak'ı piyasaya sürdü. Aynı yıl içerisinde Islak Islak, Amasra ve Mavi parçalarına klip çekti.

3 Ağustos 2006 tarihinde ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek'i piyasaya sürdü. Bu albümden de Vurdum En Dibe Kadar ve Yaz Demedim parçalarına klip çekti.

2006 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan Yalancı Yarim adlı televizyon dizisinde başrol rolünü üstlendi ve dizinin ardından kendisine "Alfonso Tarık" lakabı takıldı.

Barış Akarsu, 28. doğum günü olan 29 Haziran 2007 Cuma günü akşam saat 22:30 civarında Muğla'nın Bodrum ilçesine 5 km mesafe kala Torba Kavşağı'nda arkadaşlarıyla birlikte bir trafik kazası geçirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı