Sahurda uyku tutmayanlar sahibinden.com’da ilan baktı

Sahurda uyku tutmayanlar sahibinden.com’da ilan baktı

Ramazan ayıyla birlikte değişen uyku ve yeme-içme düzeni, tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarını da yakından etkiledi...

07 Haziran 2019 - 18:42

43 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip sahibinden.com, Ramazan ayı boyunca site ve mobil trafiğinde yaşanan değişimin yanı sıra kullanıcıların online alışveriş tercihlerine ilişkin verileri açıkladı. sahibinden.comverilerine göre sahur saatlerinde site ve mobil uygulamalardaki toplam trafik %335 arttı. Kullanıcıların bu saatlerde en çok baktığı kategoriler ise EmlakVasıta ile İkinci El ve Sıfır Alışveriş oldu. Site içerisinde en çok aranan kelimelerde “kiralık ve satılık”a ek olarak “bisikletboyasıztraktör” kelimeleri öne çıktı. Ramazan ayında sahibinden.com’un trafiği ise en çok 01.00 – 04.00 saatleri arasında arttı.

Kullanıcıların tercihi mobil oldu

Site kullanıcılarının aramalarında özellikle mobili tercih ettiği gözlemlendi. Ramazan ayı boyunca sahur saatlerinde en fazla ilan görüntülenen gün 20 Mayıs Pazartesi oldu. sahibinden.com’un sayfa görüntülenmesinde Android mobil uygulamasında %7.7, iOS uygulamasında ise %8’lik artış yaşandı.

sahibinden.com hakkında: Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Mart 2019’da ayda 43,3 milyon kullanıcının 300,8 milyon kez ziyaret ederek, 9,7 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merhum Başbakan Adnan Menderes kabri başında anıldı
Merhum Başbakan Adnan Menderes kabri başında anıldı
Op. Dr. Evrim Uçkunkaya: Cebinizdeki ‘‘Küçük Enerji Santralleri‘‘ İle Güzelleşin!
Op. Dr. Evrim Uçkunkaya: Cebinizdeki ‘‘Küçük Enerji...