Rekortmen Emel Dereli, Kayropraktikle Olimpiyatlara Koşuyor

Gülle atma dalında ülkemize çok sayıda madalya kazandıran Emel Dereli, geçirdiği ameliyat sonrası gördüğü kayropraktik tedavi ile şifa buldu.

Rekortmen Emel Dereli, Kayropraktikle Olimpiyatlara Koşuyor
15 Temmuz 2021 - 12:32

Gülle atma dalında ülkemize çok sayıda madalya kazandıran Emel Dereli, geçirdiği ameliyat sonrası gördüğü kayropraktik tedavi ile şifa buldu. Türkiye rekortmeni olan ve "Dünyadaki en güçlü 19 kadın"dan biri olan milli atlet, 6 ay önce geçirdiği omuz ameliyatı sonrası kayropraktist Umut Yasa'nın uyguladığı tedavi ile yeni şampiyonluklar almaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda olimpiyat barajını 1.850 metre ile aşan ve ardından Balkan Atletizm Şampiyonası'nda 1.851 cm ile Avrupa’da 2021 yılı en iyi derecesini alarak altın madalya kazanan Dereli, ameliyat sonrası gördüğü kayropraktik tedavinin başarısına büyük katkısı olduğunu söyledi. 

ENKA Spor Kulübü sporcusu Dereli "6 ay önce geçirdiğim omuz ameliyatının ardından Umut Yasa ve kayropraktik tedavi ile tanıştım ve büyük bir değişim geçirdim. Yaptığı müdahaleler vücudumda ağrı, eklem problemleri vb. değişiklikleri daha net görmemi, bedensel farkındalık kazanmamı sağladı. Bu 6 aylık süreçten sonra, 2016 yılındaki yüksek performansımı yeniden yakaladım. Çok güzel yol katettik. Ekip olarak birlikte çalışmaya devam ediyoruz, kendisine çok teşekkür ederim" diye konuştu. 

“Türkiye’nin yeni Naim Süleymanoğlu’su olacak”
Sinir sistemini düzenlemek amacıyla omurga, kemik ve kaslara müdahale etme yöntemi anlamına gelen kayropraktiğin ülkemizde çok bilinmese de özellikle gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir tedavi olduğuna değinen Kayropraktist ve Fizyoterapist Umut Yasa, şu bilgileri verdi:  "Ülkemizde eğitimi sayılı üniversitede verilen kayropraktik, uzman kişilerce uygulandığında hızlı ve etkin şekilde çözüm sağlıyor. Özellikle sporcular kayropraktikle yüksek performansa ulaşıyor ve sakatlanmadan bu yüksek performansı sürdürebiliyor. Emel Dereli de bunun en güzel örneği. Elbette, Emel'in başarısında kayropratik tedavi kadar, onun savaşçı ve  mücadeleci ruhunun payı büyük. Emel'in kısa zamanda ülkemizin yeni Naim Süleymanoğlu'su  olacağına, olimpiyatlarda çok iyi başarılar kazanacağına inancım sonsuz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"CHP'li Soyer belediyeyi batırdı, esnafın ekmeğine göz dikti"
"CHP’li Soyer belediyeyi batırdı, esnafın ekmeğine göz dikti"
Orman yangınlarına karşı hangi önlemler alınmalı?
Orman yangınlarına karşı hangi önlemler alınmalı?