Rasim Kara: 'İzmir eski günlerine dönmeli'

Türk futbolunun önemli isimlerinden birisi olan Beşiktaş’ın eski Teknik Direktörü Rasim Kara, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanlığı’na adaylığını açıklayan İzmirli iş insanı Emre Sarıgedik’e desteğini açıkladı. 

Rasim Kara: 'İzmir eski günlerine dönmeli'
23 Ocak 2021 - 23:02
Türk futbolunun önemli isimlerinden birisi olan Beşiktaş’ın eski Teknik Direktörü Rasim Kara, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanlığı’na adaylığını açıklayan İzmirli iş insanı Emre Sarıgedik’e desteğini açıkladı. 

Profesyonel futbolculuk kariyerinde Beşiktaş, Bursaspor ve Uşakspor formaları giyen, teknik adamlık yıllarında da birbirinde kıymetli kulüplerde görev alan Rasim Kara, İzmir’in eski günlere dönmesi için Sarıgedik’in adaylığının önemli olduğunu belirterek şöyle dedi: “İzmir’i çok seven birisiyim. Uzun zamandan bu yana bu kent sporumuza katkı yaptı, yapmaya da devam ediyor. Ancak şehrin değerleri el ele vererek kenetlenmeli. Emre Sarıgedik’in insani ilişkilerinin yanı sıra sportif ilişkileri de oldukça güzel. Kendini tenise adamış bir isim. Yıllarca verdiği emek İzmir tenisini bir noktaya taşıdı. Bu noktada böyle bir teşebbüsünün olması iyi sonuçlar verecektir. O yüzden böylesine olumlu bir girişime tüm İzmir arka çıkmalı diye düşünüyorum. Ki bu desteğin de geleceğine olan inancım tam” 
 
‘İzmir eski günlerine dönmeli’
Futbol oynadığı dönemde İzmir’deki kulüplerin kendileri için korkulu bir deplasman olduğunu ve aynı zamanda İzmir’in A Milli Takım için şans getirdiğini anımsatan Kara şunları söyledi: “İzmir milli maçlar için uğurlu bir yerdi. Ancak Altay, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka, İzmirspor gibi takımlarla deplasmanda karşılaşırken herkesin ayağı titrerdi. Çok yetenekli futbolcuların önemli durağı burasıydı. Şimdi ise yalnızca Göztepe Süper Lig’de mücadele ediyor. Bu sayı artmalı.”  

Altyapılardan daha fazla oyuncu yetişmesi gerektiğine dikkat çeken Rasim Kara, “Tesisler yetersizdi, yavaş yavaş bu konuda atılım gerçekleşiyor. Genç nüfus, potansiyel ve antrenör bazında İzmir harika bir kent. O yüzden daha çok oyuncuyu altyapılardan yetiştirmeliler” dedi. Kara, İzmir’in yalnızca futbolda değil sporun tüm branşında isminde söz ettirdiğini aktaran Kara, “Tenis, atletizm, basketbol, voleybol gibi farklı kategorilerde İzmir her zaman iddialı bir yerdi. Şimdi de bireysel sporlarda başarılar artıyor. Fakat daha da fazlası mümkün. Eski güzel günlere dönmek için Emre Sarıgedik’in adaylığını koyması çok kıymetli. Kendisi İzmir için bir cevher. Kendisine ve ekibine başarılar dilerim” diyerek sözlerini noktaladı. 

İZMİR BASIN GRUBU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye Ekonomisi 2023'ü nasıl kapatacak? 2024 neler getirecek?
Türkiye Ekonomisi 2023’ü nasıl kapatacak? 2024 neler getirecek?
Türkiye'nin sağlık turizmi raporu
Türkiye’nin sağlık turizmi raporu