Ramazan ayının coşkusu bu yıl da Digiturk'te yaşanıyor

Digiturk, Ramazan ayına özel hazırladığı zengin içerikli programlarıyla Ramazan ayının coşkusunu 1 No’lu kanal beIN HD’de ekrana taşıyor...

Ramazan ayının coşkusu bu yıl da Digiturk'te yaşanıyor
14 Nisan 2021 - 01:08

Digiturk, Ramazan ayına özel hazırladığı zengin içerikli programlarıyla Ramazan ayının coşkusunu 1 No’lu kanal beIN HD’de ekrana taşıyor. Ramazan ayı boyunca, bu döneme özel hazırlanan “Kur'an'ın Söyledikleri” ve “Bize İyi Gelsin” adlı programların yanı sıra

İslam sanatına ilişkin belgeseller ve dini sohbetlerin yer alacağı içerikler ile tüm Digiturk üyeleri Ramazan coşkusunu dolu dolu yaşayacak.

Türkiye’nin ilk ve lider dijital yayın platformu Digiturk, tüm üyelerine bu yıl da 11 ayın sultanı Ramazan’a özel program ve zengin içerikler sunuyor. Digiturk 1 no’lu kanal beIN HD, Ramazan ayı boyunca İslam sanatına dair belgeseller ve dini sohbetlere yer vererek  beIN HD Ramazan Özel kanalına dönüşüyor. Kanal 13 Nisan Salı gece yarısı başlamak üzere 13 Mayıs Perşembe gününe kadar sürecek yayınları ile tüm üyelerini ekran başına davet ediyor. 

Ramazan ayına özel bir akışla ekranlara gelecek beIN HD’de yayınlanan içeriklerin tamamına, tüm Digiturk üyeleri aynı zamanda Digiturk portaldaki “Ramazan Özel” uygulamasından erişebiliyor.

Ramazan ayına özel programlar, 1 numaralı kanal beIN HD’de!
11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamak ve bu ayın hassasiyetini daha yakından takip etmek isteyen tüm Müslümanlar için hazırlanan “Kur'an'ın Söyledikleri” isimli programda Cansu Canan Özgen’in zihin açan soruları, Prof. Dr. Mehmet Okuyan‘ın tamamı Kur’an referanslı yanıtlarıyla en çok merak edilen konular masaya yatırılıyor. 30 gün boyunca her akşam farklı bir konu işleyecek olan “Kur’an’ın Söyledikleri”, akıllardaki onlarca soruya tatminkâr yanıtlar verecek.

1 No’lu beIN HD kanalında Ramazan boyunca yayınlanacak bir diğer program ise “Bize İyi Gelsin” isimli sohbet ve yemek programı. Sedef İybar’ın bir yandan iftar sofrasına uygun yemekler yaptığı, diğer yandan Dr. Öğr. Üyesi Kâmil Yaşaroğlu ile Ramazan ayının atmosferine uygun konuları, Kur’an-ı Kerim rehberliğinde konuştuğu sohbet ve yemek programı evlerinize Ramazan boyunca keyif katmaya geliyor.

Ramazan ayında 1 No’lu beIN HD bir başka!

Ramazan ayında Digiturk’te öne çıkan programlar ise şu şekilde: Geçmiş ümmetlerde oruç, oruç tutamayanların durumu, fitre, zekât ve infak kültürü, Ramazan’ın manevi iklimi gibi konuların işlendiği “Necdet Çağıl’la Kur’an Sohbetleri”; Endonezya’dan Makedonya’ya, Estonya’dan Moritanya’ya, İslam’ın tüm renkleri ile şehrin insanlarının ve şehirlerin Ramazanlarını yansıtacak “Şehri-i Ramazan”; Hz. Adem’den Hz. Muhammed’e Kur’an’ı Kerim’de yer alan kıssaları anlamak için “Kıssaların Dilinden”; her bölüm farklı bir hadisi ele alacak, sosyal ilişkilere ve dini yaşamın detaylarına dair çok yönlü içerik sunacak “40 Hadis 40 Yorum”; Osman Şahin’in sesinden “Mukabele”; köklü bir tarihe sahip olan Türk Klasik Sanatının, tarihi inceliklerini ve nasıl bir estetikle yapıldığını anlatan “Klasik Sanatlar” ile sizi kültür sanat ve medeniyet dolu bir geziye davet eden “İstanbul'un Çeşme ve Sebilleri” Ramazan ayı boyunca beIN HD’de.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmirlilere müjde: "90 Dakika Ücretsiz Aktarma" Yeniden Hayata Geçiyor
İzmirlilere müjde: “90 Dakika Ücretsiz Aktarma” Yeniden Hayata...
İzmir'de 15 Temmuz'da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli
İzmir'de 15 Temmuz’da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım...