Oya Başar'ın balmumu heykeli yapılacak

OYA BAŞAR BAŞKAN BÜYÜKERŞEN İLE BİR ARAYA GELDİ

Oya Başar'ın balmumu heykeli yapılacak
29 Şubat 2020 - 15:22

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden biri olan Oya Başar, Plastik Aşklar oyununun temsili için geldiği Eskişehir’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Balmumu Müzesi’nde bir araya geldi. Gezi sonrası Başar’ın maskını alan Başkan Büyükerşen, en kısa sürede kendisinin heykelinin de müzede yerini alacağını belirtti.

Başrolünde oynadığı Plastik Aşklar oyununun Eskişehir temsili için kente gelen usta oyuncu Oya Başar, oyun öncesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde Başkan Büyükerşen ile bir araya geldi. Müzeyi milyonlarca kişinin gezdiğini duyduğunu ve çok merak ettiğini ifade eden Başar, Başkan Büyükerşen’e Eskişehir’de hayata geçirdiği başarılı çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Eskişehir’in enerjisi yüksek bir kent olduğunu ifade eden Başar, Eskişehirlilerin sanata ve sanatçıya da büyük değer verdiğini belirtti.

Oya Başar gibi usta oyuncuları Eskişehir’de görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen ise gezi sonrası Başar’ın maskını aldı. Kendisinin heykelinin de en kısa sürede müzedeki yerini alacağını ifade eden Büyükerşen, müze ziyareti dolayısıyla da kendisine teşekkür etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nestlé Türkiye, KAGİDER Ortaklığıyla Geleceğin Kadın Liderlerini Yetiştirecek
Nestlé Türkiye, KAGİDER Ortaklığıyla Geleceğin Kadın...
Melih Özkaya: "Mesleğime olan aşkım sayesinde mutlulukla, heyecanla yapıyorum işimi"
Melih Özkaya: “Mesleğime olan aşkım sayesinde mutlulukla,...