Okyanus Yataklarında Saklı Gizemler National Geographic’te

Okyanus yataklarının su olmadan nasıl görüneceğini CGI animasyonlarıyla canladıran ve dünyanın en gizemli sualtı bölgelerini inceleyen “Sular Çekilince”, 16 Eylül’den itibaren her pazartesi saat 21.00’de National Geographic ekranlarında...

13 Eylül 2019 - 11:56

Okyanus suları tamamen çekilseydi dünya neye benzerdi? Okyanusların derin suları bizden neler saklıyor? “Sular Çekilince” güncel bilimsel verilere dayanarak hazırlanan CGI animasyonlarla okyanusların derinlerinde yatan kayıp dünyaları ortaya çıkarıyor. Bildiğimiz dağlardan daha yüksek dağlar, bildiğimiz kanyonlardan daha da derin kanyonlarla dolu okyanus yatakları hayal etmekte zorlanacağımız bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Yapım Mısır’ın kaybolmuş harikalarından Pasifik Okyanusu’nun en yıkıcı doğal afetlere konu olan bölgelerine, Çin sularının gizemlerinden Atlantis efsanelerine kadar pek çok sualtı öyküsünü anlatıyor.

“Sular Çekilince”, 16 Eylül’den itibaren her pazartesi saat 21.00’de National Geographic’te.

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic kanalını Digiturk, D-Smart, KabloTV ve Tivibu platformlarından izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Elazığ ve Akhisar depremlerini değerlendirdi
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Elazığ ve Akhisar depremlerini...
Anadolu Isuzu, Busworld Turkey 2020’ye dört aracıyla katılacak
Anadolu Isuzu, Busworld Turkey 2020’ye dört aracıyla katılacak