Okullar Ligi heyecanı başlıyor - Antalya Haberleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği Okullar Ligi’nde 6’ncı sezon Aralık ayında başlayacak. Gençleri spora teşvik etmeyi, spor altyapısı oluşturmayı hedefleyen Okullar Ligi, bu yıl da büyük heyecan ve mücadeleye sahne olacak.

Okullar Ligi heyecanı başlıyor - Antalya Haberleri
15 Kasım 2019 - 11:30

Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi 2019-2020 sezonu tanıtım toplantısı Antalya Cam Piramit Düden Salonu'nda gerçekleşti. Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerindeki okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Okullar Ligi 6. sezonu hakkında bilgi verildi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Türker Ahmet Özay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hami Dorul ve Antalyaspor alt yapı direktörü Sedat Karabük katılımcıları Okullar Ligi Projesi hakkında bilgilendirdi.

ARALIK AYINDA BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Mutlu, projeyi Aralık ayının başında başlatmayı planladıklarını belirterek, “Okullar Ligi, 2019-2020 sezonunda futbol, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi, oryantiring branşlarında, Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı ilçelerindeki okulların katılımı ile gerçekleşecek. Proje kapsamında katılım gösteren okullara spor malzemesi desteği, öğrencilere ise sıvı ve gıda takviyesi sağlanacak. Olası bir sakatlığa karşı Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri hazır bulunacak. Ayrıca sezon boyunca Özel Akdeniz Şifa Hastanesi resmi sağlık sponsoru olarak desteğini sürdürecek” dedi.

ANTALYASPOR'LA İŞBİRLİĞİ

Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nde gerçekleşecek Okullar Ligi futbol branşında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Antalyaspor ile koordineli olarak hareket edilecek. Antalyaspor alt yapı antrenörlerinin nezaretinde  öğrencilerin izlenmesi yapılarak, yetenekli olanların Antalyaspor altyapısına ve diğer altyapı kulüplerin takımlarına kazandırılması sağlanacaktır.