Odunpazarı Tarihi Bölgesi Yabancı Öğrencilere Tanıtıldı - Eskişehir Haberleri

Gençler için düzenlediği ücretsiz kurslar, seminerler ve etkinliklerin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Avrupa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘ErasmusDays’ kapsamında 60 yabancı öğrenciye Odunpazarı Tarihi Bölgesini tanıttı.

Odunpazarı Tarihi Bölgesi Yabancı Öğrencilere Tanıtıldı - Eskişehir Haberleri
14 Ekim 2019 - 13:59

'Şehir Öğretir’ ilkesiyle birçok projeyi hayata geçiren  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Merkezi’yle düzenlediği etkinliklerle gençlere destek olmaya devam ediyor.

Merkez bünyesinde açılan ücretsiz kursların yanı sıra gençlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak birçok etkinlik düzenleniyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarla çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Gençlik Merkezi gönüllüleri, son olarak Ankara ve Eskişehir’de lisans eğitimlerini sürdüren 60 yabancı öğrenciye Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Eskişehir Kurtuluş Müzesi’ni gezdirerek Odunpazarı Tarihi Bölgesini tanıttı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi gönüllülerinden oluşan grup, yabancı öğrencilere Eskişehir’i ve Odunpazarı Bölgesi’ni anlattı.

İlki 2017 yılında düzenlenen ve ülkemizde 2018 yılı içerisinde 200’ü aşkın farklı etkinlikle kutlanan ‘ErasmusDays’ kapsamında yeni bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden merkez yetkilileri, öğrencilere yönelik çalışmaların devam edeceğini ifade ettiler.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çölyak Hastalarını Unutmadı
Başkan Ergün'den Kadir Gecesi Mesajı
Başkan Ergün’den Kadir Gecesi Mesajı