Nişantaşı'nda Fransız havası estiren La Patisserie Lune 7 yaşında

Birbirinden lezzetli tatlıları, eşsiz ambiyansıyla La Patisserie Lune 7. yaşını kutluyor...

Nişantaşı'nda Fransız havası estiren La Patisserie Lune 7 yaşında
25 Mayıs 2021 - 15:39
Birbirinden lezzetli tatlıları, eşsiz ambiyansıyla La Patisserie Lune 7. yaşını kutluyor. Fransız esintilerinin hakim olduğu kafe, yıllardır değişmeyen kalitedeki lezzetleriyle adından bahsettiriyor. Henüz gitmediyseniz La Pattisserie Lune’a mutlaka uğrayın ve dillere desten macaronları ve Dacquoise’u mutlaka deneyin. 

Birbirinden lezzetli tatlılarıyla, çalan müzikten renkli fincanlarına kadar adeta Paris’te bir kafe hissi yaratan La Patisserie Lune, 7 yaşında! Romantik, samimi misafirlerin uzun saatler vakit geçirmek istediği ambiyansıyla İstanbul’un göbeğinde adeta Fransız havası estiren kafede benzersiz reçetelerle hazırlanan tatlılar öne çıkıyor.

La Patisserie Lune’un imza tatlısı Dacquoise
Kafenin spesyalleri ise makaron ve La Patisserie Lune’un imza tatlısı olan Dacquoise. Glütensiz olan ve bademin öne çıktığı, aşkla hazırlanan bu tatlılar düğün ve nişan için çok tercih ediliyor. Son zamanların gözdesi ise Fıstık Rulo. Antep’ten gelen fıstık unuyla yapılan ve glütensiz olan efsane rulolar başka hiçbir yerde bulunamayacak bir lezzet olarak damaklarda kalıyor. Doğallık ve tazeliği prensip olarak belirleyen kafe, kendi tarifleri ve yorumlarıyla hem klasik tatlara özel bir dokunuşta bulunuyor hem de yerel damak zevkine hitap eden tatlılar ortaya çıkarıyor.

7 yıldır değişmeyen lezzetler
7 yıl önce Fransız tatlılarına olan düşkünlüğü ve eğitimiyle, İstanbul’da hayal ettiği ve yaratmak istediği konseptin olmadığını gören Hilal Özdek, bu boşluğu La Patisserie Lune ile doldurmak istedi. La Patisserie Lune dendiğinde akla ilk gelen tatlılardan birinin macaron olması ise tesadüf değil. “Esas ürünüm olan macaronları diğer yerlerden ayıran en büyük özellik her zaman taze üretilmesi ve mevsim meyveleriyle çeşitlendirilmesi” diyen Özdek, 10 çeşit olan macaronları yaratırken, markaya ait bir spesiyal olması gerektiğini düşünmüş. Bunun için denemeler yaptığı dönemde, macaronun kaburgasından, Dacquoise tatlısını yaratan Özdek, 7yıldır Dacquoise ve diğer spesiyal ürünlerinin hala aynı kalitede ve aynı lezzetle olduklarını ve bu yüzden misafirlerinin bu istikrarı tercih ettiklerini de ekliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?
Başkan Doğruer'den Sma Tip-1 Hastası Defne Gürbulak için destek çağrısı
Başkan Doğruer’den Sma Tip-1 Hastası Defne Gürbulak için...