NESTLE FİNLANDİYA RALLİSİ'NDE OTT TANAK RAKİPLERİNE GÖZ AÇTIRMADI

10’uncu ayağı bu yıl 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın bu sezonki sekizinci yarışı Nestle Finlandiya Rallisi, 26-29 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya’da gerçekleşti. 23 etaptan oluşan yarışta 1427 kilometrelik yolu tamamlayan dünyaca ünlü pilotların kıyasıya mücadelesi nefesleri kesti. Nestle Finlandiya Rallisi’nin kazananı ise Estonyalı Pilot Ott Tanak oldu.

NESTLE FİNLANDİYA RALLİSİ'NDE OTT TANAK RAKİPLERİNE GÖZ AÇTIRMADI
30 Temmuz 2018 - 09:59

Motor sporları dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2018’deki sekizinci yarışı Nestle Finlandiya Rallisi, 26-29 Temmuz tarihlerinde Finlandiya’da gerçekleşti. Etaplarda nefes kesen anlara imza atan dünyanın en hızlı ve cesur pilotları, dört günde 23 etabı geçerek, toplamda 1427 kilometre kat ettiler. Spor tutkunlarının heyecanla yakından takip ettiği Nestle Finlandiya Rallisi’ni birinci olarak tamamlayan isim ise Ott Tanak oldu. Tanak’ın birinci tamamladığı Nestle Finlandiya Rallisi’ni Mads Ostberg ikinci, Jari-Matti Latvala üçüncü olarak tamamladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Monte Carlo’yu son beş yılın Dünya Şampiyonu Sebastien Ogier, İsveç Rallisi’ni Thierry Neuville, Meksika Rallisi’ni Ogier, Arjantin Rallisi’ni Ott Tanak, Portekiz Rallisi ve Sardunya Rallisi’ni Thierry Neuville kazanmıştı.

Rally Turkey için geri sayım başladı

Bu yıl 13 farklı ülkede gerçekleşecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı ise 7 yıl aranın ardından Türkiye’den geçecek. Marmaris’te 13-16 Eylül tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu(TOSFED)’nun ev sahipliğinde devam edecek büyük heyecan, motor sporlarını yakından takip eden seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Türk otomobil sporlarına büyük bir ivme kazandıracak olan ralli, aynı zamanda 2018 yılında Türkiye’de düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyor.

Dünya Ralli Şampiyonası, 10 ayda 13 yarışa sahne olurken, pilotlar dört ayrı kıtada mücadele edecek. Finlandiya’nın ardından sırasıyla, Almanya, Türkiye, Galler, İspanya ve Avustralya yarışlara ev sahipliği yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı