MHP'li Şahin'den CHP'ye ağır sözler

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin: "Virüs tedavi edilebilir ama CHP zihniyetinin tedavisi çok zor görünüyor"

MHP'li Şahin'den CHP'ye ağır sözler
04 Nisan 2020 - 17:21

CHP milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasında geçen sağlık çalışanlarına yurt polemiğine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de müdahil oldu.

Veysel Şahin’in açıklamasından satır başları şöyle:

"CHP’NİN BOZGUNCU ZİHNİYETİ HİÇ DEĞİŞMİYOR

Yaşadığımız bu günlerde herkes üzerine düşeni rol kapmaya çalışmadan, bir diğer kurumu lekelemeden ve durumdan vazife çıkarmadan yapmalı. Sağlık siyasete alet edilmemeli. Ama görüyoruz ki CHP’nin bozguncu zihniyeti hiç değişmiyor. Virüs tedavi edilebilir ama CHP zihniyetinin tedavisi çok zor görünüyor.

TEMİZLİĞE ODAKLANILMALI

CHP canla başla çalışan kurumları lekelemekten başka bir şey yapmıyor. Oysa başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere CHP ve Belediyeleri Virüsün temel yayılma alanları olan halkın açık olarak tehdit altında kaldığı Pazar yerleri, çöp konteynırları ve toplu ulaşım araçlarının temizliğine odaklanmalı.

CHP’NİN BU SALDIRGAN TUTUMUNU KINIYORUM

Türkiye’nin en önemli akademik kurumlarından ve üniversitelerin gözbebeği olan Dokuz Eylül Üniversitesini yıpratmaya çalışmak yaşadığımız şu zor günlerde son derece hatalı bir davranıştır. CHP’nin bu saldırgan tutumunu kınıyorum.

CHP VİRÜSLE SAVAŞIMIZI SEKTEYE UĞRATIYOR

Yapılacak çok işimiz var. Tehdit her geçen gün artarak devam ediyor. İzmir Türkiye genelinde virüsün en çok yayılan illerinden biri. Yerel yönetimlerimiz ilk önce buna dikkat etmeli. İzmir gibi büyük bir şehirde virüsün en fazla tutunduğu, Pazar yerlerinin, sokak çöp konteynırlarının, şehrin kalabalık caddelerinin ve toplu taşım araçlarının steril hale getirilmesi için çalışmalı. Oysa bu konular üzerinde değil de karalama kampanyasının içinde olan CHP virüsle savaşımızı sekteye uğratıyor. Bu davranışı kabul edilebilecek bir zihniyet değildir.

BELEDİYE ÖNCE ÇÖPLERİ TEMİZLEMELİ

Vatandaşlarımızdan bilhassa şehir temizliği ile ilgili çok ihbar ve şikâyet alıyoruz. Paylaştığım fotoğraflar Karşıyaka Emniyet Müdürlüğünün hemen önündeki sokaklardan çekildi. İnsan ister istemez herkes kendi işine baksın demek zorunda kalıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi gibi dev bir kurum kendi sağlık çalışanlarının geçici konaklama ihtiyacını bilebilecek bir durumdadır.  Ona iş veya görev öğretecek değiliz. Ama görevini yapmayıp işgüzarlık yapanlara da söyleyecek çok sözümüz var

CHP,  BOZGUNCU VE KARALAMACI TAVRINDAN DERHAL VAZGEÇMELİ

Bu nasıl iştir ki hem her akşam sağlık çalışanlarımızı alkışlıyor, hem de onlar üzerinden polemik başlatıyorsunuz. Biraz samimi olmak, kurumlar arasında ahenkli çalışmayı sağlamak ve ilk önce kerdi üzerimizdeki işleri halletmeliyiz. Durumdan vazife çıkararak sorumluluktan kaçmak görevden kaçmaktır. CHP ve yerel yönetimleri bu bozguncu ve karalamacı tavrından derhal vazgeçmeli kendi sorumluluk sahasında olan birincil vazifelerini yapmalıdır.

CHP 'CAMBAZA BAK' DİYEREK GÖREVDEN KAÇIYOR

Sorumlu siyaset ve şuurlu yerel yöneticilik bu değildir. CHP göstermelik ve tribüne oynayan yerel yöneticiliği bırakmalı insanımızın sağlığını ilk ölçekte tehdit eden alanlara yönelmelidir. ‘Cambaza bak’ diyerek görevden kaçan CHP zihniyetini İzmir sağlığı için büyük bir tehdit olarak görüyoruz. CHP zihniyeti polemiği derhal bırakmalı ve asli yerel hizmet görevlerini aksatmadan yapmalıdır. Virüs savaşında yapacağı en iyi iş işte budur."