Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un kapanış defilesi...

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Kapanışını Güçlü Kadının İmajından İlham Alan Barbie by Çiğdem Akın Defilesi Yaptı...

12 Ekim 2019 - 13:40 - Güncelleme: 12 Ekim 2019 - 13:48

Kıyafetleri ve stili ile her zaman ilham kaynağı olmayı başaran Barbie, 14. sezonunda Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da podyuma çıktı. Başarılı tasarımcı Çiğdem Akın ile yapılan işbirliği kapsamında hazırlanan 50 parçalık Barbie koleksiyonu, ayakları yere basan, güçlü kadını yansıtan tasarımlarla 11 Ekim’de Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un kapanış defilesi olarak Zorlu PSM’de gerçekleşti.

Dünden bugüne stili ve kıyafetleriyle oldukça beğeni toplayan Barbie, ünlü modacı Çiğdem Akın’ın tasarımları ile podyuma çıktı. Modacı olmasında çok büyük rolü olan Barbie için çocukluğundan beri bir defile yapmanın hayalini kuran Çiğdem Akın, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Barbie için hazırladığı tasarımları sergiledi. Barbie’nin pembe dünyasını yansıtan kreasyonda modern ve genç çizgileri bir araya getiren parçalar ön plana çıktı.

Barbie’nin güçlü kadınları destekleyen misyonundan, modaya farklı yorumlar getiren stilinden ilham alan Akın defilenin ardından yaptığı açıklamada, “Bu koleksiyonla kadınlara ne kadar güçlü olduklarını tekrar hatırlatmayı amaçladım. Kız çocukları, hayata çok güzel hayallerle, güçlü duruşlarıyla, yaratıcı zihinleriyle başlıyorlar. Fakat ne yazık ki sadece Türkiye’de değil, tüm dünyadaki kız çocukları, yıllar içerisinde bu duruşlarını çeşitli sebeplerden kaybedebiliyor. Ben de onlara, tıpkı Barbie’nin de tüm dünyaya aktardığı gibi bu koleksiyonla şunu söylüyorum; içinizdeki ışığı, yaratıcılığı, gücü asla kaybetmeyin. Dünyanın gücü elinizde, yeter ki içinizdeki o hayali ne olursa olsun hep canlı tutun” dedi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un son gününde kapanışı yapan defileye Işıl Reçber, Berrin Zorlu, Burcu Güneş, Buse Terim, Günay Museyeva, Şebnem Dönmez, Göksel, Ayşe Hatun Önal, gibi tanınan simalar katıldı.

*Mattel markalarının tüm tekstil lisans hakları Gamma tarafından temsil edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça Otel 1887'den fark yaratan etkinlik
Foça Otel 1887'den fark yaratan etkinlik
Sosyal Fayda Zirvesi, 'Short-Cut' İle İyiliğe Odaklanıyor
Sosyal Fayda Zirvesi, 'Short-Cut' İle İyiliğe Odaklanıyor