Menemen Plastik'te 2023 Yılı Hedefi 5000 Kişilik İstihdam

    EBSO Meclis Başkanı ve  MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen: 2023 Yılı Hedefimiz 5000 Kişilik İstihdam!

    Menemen Plastik'te 2023 Yılı Hedefi 5000 Kişilik İstihdam
    01 Mart 2021 - 18:20
    Teknolojinin sağladığı tüm olanakları kullanarak altyapısı, arıtma tesisi, yolları ve diğer kullanım alanları ile modern bir sanayi bölgesi olan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi sağladığı olanaklarla katılımcılarının rekabet gücünü arttırıyor. Bölge, 2021 yılında da yatırımlarına devam etmeyi  hedefliyor.

    '2023 Yılı Hedefimiz 5000 Kişilik İstihdam'

    Türkiye’nin tek Plastik İhtisas Sanayi Bölgesi olma özelliğini taşıyan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB), şehir merkezine, hava, deniz taşımacılığına ve raylı sistemlere, sağlık ve eğitim tesisleri ile işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumu ve ulaşım kolaylığı ile sanayicilerine rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. Dünya ve ülke genelinde yaşanan ekonomik belirsizlikleri daha da arttırarak sanayicilerin çok zor bir yıl geçirmesine sebep olan Covid-19 salgınına rağmen yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor.

    “Ekonomik krizler ve pandemiye rağmen 2020 yılında da Organize Sanayi Bölgemizde yatırımlarımıza devam ettik” diyen EBSO Meclis Başkanı ve  MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Kullanılan teknoloji olarak Ege Bölgesi’nde emsali olmayan Arıtma Tesisimizi devreye aldık. Yine Türkiye’de çok az OSB’de bulunan elektrik, su ve doğalgaz şebekelerimizin tümünü kapsayan SCADA Sistemimiz’in kurulumunu tamamladık.  2021 yılında da en modern şekilde tamamladığımız altyapımıza ilave olarak Bölgemizde sosyal tesis projelerimizi faaliyete geçirmeyi ve katılımcılarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bunların yanı sıra İzmir’de plastik sektörü, teşvik yönünden desteklenmeyen sektörler arasında yer almasına rağmen bizim Bölgemiz’de plastik yatırımı yapan sanayici, ihtisas özelliğimizden dolayı bölgesel teşviklerden yararlanabiliyor. Bu avantajların da etkisi ile 41 sanayi parselinden oluşan Bölgemiz’de tüm parselleri tahsis ettik. Hali hazırda 21 parsel üretime geçti. Şu anki istihdam sayımız 2000 kişi.  2021 yılında da bu sayının 30 parsele çıkmasını 2023 yılında ise tüm parsellerin üretime geçmesini ve 5000 kişilik istihdamı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
     

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe Sayılmalı
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe...
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri