MASKİ'nin "Su Tasarrufu Eğitim Projesi" devam ediyor!

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, “Su Tasarrufu Eğitim Projesi” kapsamında ilçelerde bulunan öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor.

MASKİ'nin "Su Tasarrufu Eğitim Projesi" devam ediyor!
08 Ağustos 2022 - 16:02

MASKİ, Su Tasarrufu Eğitimlerine Gördes’te Devam Etti 

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Gördes ilçe merkezinde bulunan Divan Camii ile ilçe müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere su tasarrufu eğitimi verildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, “Su Tasarrufu Eğitim Projesi” kapsamında ilçelerde bulunan öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Kış aylarında okullarda eğitim gören öğrencilerle bir araya gelerek su tasarrufu konusunda bilgilendirme yapan MASKİ, yaz aylarında ise Kur’an Kursu öğrencilerine eğitim veriyor. Bu kapsamda Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Gördes ilçe merkezinde bulunan Divan Camii ile ilçe müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere eğitim verdi. Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş’a, Abone İşleri Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Bayram Fidanoğlu, İlçe Müftü Vekili Halil Tüysüz, Büyükşehir Belediyesi Gördes Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz ve MASKİ İlçe Şefi Ali Türker Kesici eşlik etti.
 

“Öğrencilere detaylı bilgiler verildi”

Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş tarafından öğrencilere su tasarrufu ile ilgili detaylı bilgi vererek, suyun insanlık için önemini vurguladı. Eğitimde, son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması konusuna dikkat çekilerek, çocukların su tasarrufunu her yerde, her koşulda alışkanlık haline getirmeleri yönünde bilgiler verildi. Eğitim sonunda öğrencilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün hediyeleri verildi.
 

“15 binden fazla öğrenciye eğitim verdik”

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergin öncülüğünde, MASKİ tarafından bugüne kadar il genelinde 15 binden fazla öğrenciye su tasarrufu eğitimi verildiğini vurgulayan MASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, “Su kaynaklarımız gün geçtikçe azalıyor. Bizler de MASKİ Genel Müdürlüğü olarak suyun tasarruflu kullanılması noktasında gelecek nesillerimizi bilgilendiriyoruz. Eğitimlerimizin çok verimli geçtiğini düşünüyoruz ve bu konuda olumlu dönüşler alıyoruz. Günümüzde bir damla suyun bile büyük önem arz ettiğinin bilincinde olarak eğitimlerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İkinci el otomobil piyasası durgun: "ÖTV indirimi beklentisi pazarı kilitledi"
İkinci el otomobil piyasası durgun: "ÖTV indirimi beklentisi...
E-ticaret tüketim alışkanlıklarını nasıl etkiledi?
E-ticaret tüketim alışkanlıklarını nasıl etkiledi?