MASKİ, Kaçak Atıksu Deşarjı Hakkında Uyardı

MASKİ Genel Müdürlüğü, artezyen suyu kullanarak abonelik yapılmaksızın atıksularını MASKİ’ye ait kanalizasyon hatlarına deşarj edenleri uyardı. Bu şekilde yapılan deşarjların kaçak kullanıma girdiğini hatırlatan MASKİ, atıksu aboneliği yapılmaması durumunda cezai işlem uygulanacağını belirtti.

MASKİ, Kaçak Atıksu Deşarjı Hakkında Uyardı
19 Kasım 2019 - 14:31

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kaçak şekilde kurumun atıksu hizmetinden faydalanan vatandaşlara uyarıda bulundu. Kendilerine ait sondaj kuyuları bulunan, ancak atıksu deşarjında MASKİ’ye ait kanalizasyon hatların kullananlara cezai işlem yapılabileceğini bir kez daha hatırlattı. İlgili yasa ve yönetmeliğe göre, hattı kullananların atıksu ücretini ödemekle yükümlü bulunduğunu belirten MASKİ, kaçak kullanım konusunda daha dikkatli ve bilinçli olunması gereğinin de altını çizdi.

“Hepimizin vatandaşlık görevi”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Artezyen suyu kullanıp, kurumumuzun kanalizasyon hattına abone olmadan deşarj edenler veya vidanjör hizmetleri alanlar hakkında vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bu gibi kaçak kullanımları bildirmek için 185 numaralı Çağrı Merkezimize bilgi verebilir ve bu durumun önüne geçebilirler. Böylelikle aboneliğini yaptırıp, düzenli şekilde ödemelerini gerçekleştiren vatandaşlarımızın da hakları çiğnenmemiş olur. Bu gibi durumlara göz yummayarak bildirmek önemli bir vatandaşlık görevidir” dedi.