Maskematik uygulaması yaygınlaşıyor

İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi yurttaşların tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak için maskematik uygulamasını ...

Maskematik uygulaması yaygınlaşıyor
07 Haziran 2020 - 13:55

İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi yurttaşların tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak için maskematik uygulamasını yaygınlaştırıyor. Metro istasyonları, vapur iskeleleri ve kentin belirli noktalarına yerleştirilen seyyar maskematiklerin ardından Bölge Adliye Mahkemesi’nin girişine de maskematik yerleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı maskematik uygulamasını İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne de taşıdı. Metro istasyonları ve vapur iskelelerine yerleştirdiği maskematiklerin ardından metronun olmadığı yerlerde seyyar maskematik uygulamasını başlatan Büyükşehir Belediyesi, Konak ilçesinde bulunan İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nin girişine de maskematik yerleştirdi. Mahkemede çalışan hakim, savcı, avukat ve çok sayıda personelin tıbbi maskeye erişimini kolaylaşacak. Çalışanlar İzmirim Kart’ını okutarak yedi günde bir içinde 5 adet maske olan maske paketinden ücretsiz alabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki hafta Bayraklı Adliyesi’ne de maskematik yerleştirecek.

Nerelerde var?
İzmir’in merkezinde yaşayan yurttaşlar maskeye 17 metro istasyonundaki ve Karşıyaka, Bostanlı, Konak vapur iskelelerindeki maskematiklerden, Buca’da Şirinyer İZBAN durağının yanındaki parka, Çiğli İZBAN istasyon girişine ve Gaziemir Dokuz Eylül Mahallesi Parkı önüne yerleştirilen seyyar maskematiklerden erişebiliyor. İzmirliler İzmirim kartını göstererek içerisinde beşer maske bulunan paketten alabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgınla mücadele kapsamında maske üretimini de sürdürüyor. 2 milyon 240 bin adedi Meslek Fabrikası’nda üretilen toplam 4,5 milyon maske halka ulaştırıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı