Manisa'da sulama kooperatiflerine Büyükşehir desteği devam ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama kooperatiflerine yardım ve destekler hız kesmeden devam ediyor...

Manisa'da sulama kooperatiflerine Büyükşehir desteği devam ediyor
25 Aralık 2020 - 16:24
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama kooperatiflerine yardım ve destekler hız kesmeden devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kırsal mahallelerdeki üreticilere destek vermek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda Salihli ilçesine bağlı Bahçecik Sulama Kooperatifi’ne 110mm/10atü ölçülerinde toplam 2100 metre boru yardımı yapıldı.

Kooperatif Başkanı ve Üreticilerden Teşekkür
S.S Salihli Bahçecik Sulama Kooperatifi Başkanı Ekrem Aydoğdu, “Borular tesislerimiz için oldukça faydalı olacak. Dere yatağından kanallarla taşıdığımız doğal su kaynağını yapılan bu yardım ile kapalı sisteme alarak üretimini yaptığımız zeytin ağaçlarının sulamasında kullanacağız ve artık sulama suyumuz boşa akmayacak. Verilen bu yardımlar için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Yılmaz Usta ve ekiplerine teşekkür ederim” dedi.

“Desteğimiz devam edecek”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta da, “Tarımsal devamlılığın sağlanması için kooperatif ve üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu yaptığımız yardım ile açık kanallar yüzünden oluşan su kaybının önüne geçilebilmesi için elimizden gelen desteği sağlamaya ve üreticilerimizin üretim sezonunda sorun yaşamamaları için çalışmalarımızı hızla sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztürk: "İzmir-Marsilya arasında Ro-Ro gemi seferlerini başlatabiliriz!"
Öztürk: "İzmir-Marsilya arasında Ro-Ro gemi seferlerini...
Yapay zeka ve dijital ürünler insana dost mu, düşman mı?
Yapay zeka ve dijital ürünler insana dost mu, düşman mı?