LİYAKAT'tan genç girişimcilere çağrı: "Dijitalleşin"

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) Başkanı Berkay Eskinazi, Girişimcilik Haftası’nda genç girişimcilere çağrı yaptı: “Dijitalleşin”

LİYAKAT'tan genç girişimcilere çağrı: "Dijitalleşin"
01 Mart 2021 - 09:04
Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) Başkanı Berkay Eskinazi, Girişimcilik Haftası’nda genç girişimcilere çağrı yaptı. Eskinazi “Sürdürülebilir ekonomik büyüme için, ülkemizin iş kurma kabiliyetine sahip, teknolojiyi sonuna kadar kullanabilen genç girişimcilere her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var” dedi.

Gençleri girişimciliğe özendirmek için her yıl Mart ayının ilk haftasının ‘Girişimcilik Haftası’ olarak kutlandığını belirten Eskinazi, "Girişimcilik yeniliktir. İnsanlığın gelişimine katkı sağlama çabasıdır. Girişimci, özgüvenlidir, yaratıcıdır, tutkuludur, kararlıdır, liderdir; belirlediği hedeflere ulaşmak için eylem odaklı çalışan, motivasyonu yüksek, başkalarının görmediğini gören kişidir” dedi.

 “Dijitalleşin”
Salgın döneminin olumsuzluklara rağmen fırsatları da doğurduğunu belirten Eskinazi “Krizlerle başa çıkmayı öğrendik, ev hanımları kendi girişim hikayelerini yazdı, en önemlisi de dijitalleşme süreci hızlandı, var olan dijital hizmetler daha çok farkına varıldı” diye konuştu. Fikirlerin teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Eskinazi “Girişimciliğin dijitalleşmesi çok önemli. Yakın gelecekte teknoloji, girişimciler için dijitalleşmeyi zorunlu hale getirecek ve dijitalleşmeye ayak uyduramayanlar rekabette geri kalacak” dedi.

“Artık mekan farketmiyor”
LİYAKAT’ın bu yılı ‘dijitalleşme yılı’ ilan ettiğini hatırlatan Eskinazi “Çalışmalarımızda dijitale eskisinden çok daha fazla ağırlık veriyoruz. Teknolojinin getirdiği tüm imkanlardan yararlanmaya çalışıyoruz. Girişimciler için düzenlediğimiz etkinlik ve eğitimlerimize sosyal medya platformları üzerinden devam ediyoruz. Önceleri bir birimizi görmeden üstesinden gelemeyeceğimizi sandığımız işleri artık dijital teknolojilerin yardımıyla mekan farketmeksizin halledebiliyoruz” dedi.

İzmir Basın Grubu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esnaf, TBMM'nin açılmasını bekliyor!
Esnaf, TBMM’nin açılmasını bekliyor!
Big Fish Çeşme 2023 sona erdi
Big Fish Çeşme 2023 sona erdi