Kuzey Makedonya ile İzmir arasında bağlar güçleniyor

Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.

Kuzey Makedonya ile İzmir arasında bağlar güçleniyor
06 Haziran 2023 - 23:36

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski’i makamında ağırladı.

Yeni işbirliklerine hazır olduklarını belirten Başkan Soyer, “Halklar yakınlaşınca ticaret kendiliğinden gelişecektir” dedi. Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Aktan Ago, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Onur Eryüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya, İZFAŞ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Tuğçe Cumalıoğlu yer aldı.


“Halklar yakınlaşırsa ticaret kendiliğinden gelişir”

Başkan Tunç Soyer, “İzmir gerçekten Balkanların en büyük şehri. Bu anlamda önemli bir merkez. İki projemiz var. Makedonya’da bir fuarı İzmir olarak organize etmeyi planlıyoruz. İkincisi Üsküp’te büyük bir park açılışı olacak. İçine Atatürk heykeli yerleştirilecek. Ticari ilişkileri geliştirmek ve halkları yakınlaştırmak çok önemli. Birçok projemiz var. Sizler de katılıyorsunuz etkinliklerimize. Bunları daha fazla büyütelim. Halklar yakınlaşınca ticaret kendiliğinden gelişecektir. Makedonya Fahri Konsolosluğu’nun İzmir’de açılacak olması çok önemli. İlişkiler çok daha hızlanacak ve gelişecek” dedi.

Büyükelçi Jovan Manasijevski, “Halklarımız birbirine çok benziyor. Mustafa Kemal Atatürk, Makedonya’nın bir evladıdır” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Eyyüp Kadir İnan'dan Büyükşehir'e salvolar
AK Partili Eyyüp Kadir İnan'dan Büyükşehir'e salvolar
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı