Kullanım ömrü tamamlanan maden sahası doğaya kazandırıldı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KULLANIM ÖMRÜ TAMAMLANAN MADEN SAHASINI DOĞAYA KAZANDIRDI

 Kullanım ömrü tamamlanan maden sahası doğaya kazandırıldı
21 Mayıs 2020 - 23:40

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çevreye duyarlı bir çalışmayı daha hayata geçirdi. Bu kapsamda Oklubalı Mahallesi'nde geçmiş dönemlerde maden sahası olarak kullanılan alanı, hafriyat toprakları ile dolduran Büyükşehir Belediyesi, alana karaçam fidanları dikmeye başladı.

Doğaya verdiği önem ile çevreci projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, İnönü ilçesine bağlı Oklubalı Mahallesi'nde yaklaşık 70 bin metrekarelik alanını doğaya kazandırıyor. Geçmiş yıllarda maden sahası olarak kullanılan ve ömrünü tamamlayarak doğal yapısı bozulan bölgeyi hafriyat toprağı ile dolduran alanda teraslama ve tesviye çalışmalarının ardından fidan dikimi başladı.

Alana 10 bine yakın karaçam fidanı dikeceklerini belirten Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bu gibi alanların doğaya kazandırılmasının çok kıymetli olduğunu belirtti. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri tarafından ortak yürütülen çalışmalarda alandaki çalışmaların tamamlandığını ve bine yakın fidanın dikildiğini belirten Başkan Büyükerşen, doğaya ve çevreye duyarlı projeleri ve çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti.