Koştu, projelerini Erdoğan'a anlattı

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İzmir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ak Parti İl Başkanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Belediye Başkanı Koştu, tarihi kent Bergama’nın kaderini değiştirecek olan projeleri ilk elden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı. Bergama hakkında bilgiler verdi.

Koştu, projelerini Erdoğan'a anlattı
23 Kasım 2019 - 12:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kıldığı Ege Üniversitesi (EÜ) Bilal Saygılı Camisi'ni ibadete açtı. Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cemaati olmayan her cami, ne kadar ihtişamlı olursa olsun, yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahzun kalmaya mahkûmdur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ege Üniversitesi (EÜ) yerleşkesinde yapımı tamamlanan Bilal Saygılı Camisi ve Külliyesi’nin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, Son Başbakan Binali Yıldırım,  Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Milletvekilleri, hayırsever işadamı Bilal Saygılı, Devlet Erkânı, İzmir Protokolü, sivil toplum kuruluşları, iş insanları ve vatandaşlar katıldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'na geçti. Burada bilgi alış-verişinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Belediye Başkanı Koştu, tarihi kent Bergama’nın kaderini değiştirecek olan vizyon projeleri ilk elden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı. Bergama hakkında bilgiler verdi.