Koronavirüs sürecinin en başarılı belediye başkanları belli oldu

Sonar Araştırma’nın belediyelerle ilgili yaptığı, Koronavirüs sürecinde en başarılı belediye başkanlarının belirlendiği ankette Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy aldığı 64.3 oyla ikinci oldu.

Koronavirüs sürecinin en başarılı belediye başkanları belli oldu
28 Ağustos 2020 - 17:32
İzmir’de pandemi sürecinin yıldızları
Hakan Bayrakçı’nın sahibi olduğu Sonar Araştırma, salgın döneminde başarılı belediye başkanlarını belirlemek için kamuoyunun nabzını tuttu. Türkiye genelinde ve ayrıca ilçelerde yapılan araştırmadan çok çarpıcı sonuçlar çıktı.

İzmir bazlı yapılan araştırmada, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy aldığı yüzde 64.3 oyla ikinci sırada yer alırken, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç yüzde 67.8 oy ile birinci ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise yüzde 63.1 oyla üçüncü sırada yer aldı.

Koronavirüs’le aralıksız mücadele başarı getirdi
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmeye başlamasından sonra adeta seferberlik ilan eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bütün bu süreç boyunca yaptığı çalışmalarla salgının Menemen’de yayılmasını önledi, Menemenlilerin sağlıklı ve güvende kalmalarını sağladı. Oluşturduğu kriz masası ile vatandaşların her türlü istek ve taleplerini karşılamaya özen gösteren Başkan Aksoy, dezenfeksiyon konusunda da titiz çalışmalar yürüttü. Bütün sosyal alanları düzenli olarak ilaçlatan, maske ve tek kullanımlık gömlek üretimine başlayan, vatandaşlara ve esnafa maske ve siperlik dağıtan, 65 yaş ve üzeri için çağrı merkezi oluşturan, taleplerini anında kapılarına götüren, online eğitimlere başlayan, psikolojik danışmanlık hattı açarak vatandaşların bu süreci en rahat şekilde geçirmesini sağlayan, zor durumdaki vatandaşlar için yemek ve erzak yardımı yapan, bu süreçte sokak hayvanlarını da unutmayan, her sokağa mama ve su bırakan Menemen Belediyesi, bütün bu çalışmaları ile takdir topladı.
Koronavirüs sürecinde başlattığı yemek dağıtımlarına Birleşmiş Milletler ile yaptığı işbirliği çerçevesinde halen devam eden belediye, her zaman Menemenlilerin yanında olduğunu ortaya koyuyor. 

Türkiye genelinde en başarılı İmamoğlu
Sonar Araştırma tarafından Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre ise, Büyükşehir Belediye Başkanları arasında yüzde 58.3 ile Ekrem İmamoğlu en başarılı belediye başkanı seçildi. İmamoğlu’nu aldığı 57.6 oy ile Tunç Soyer 57.6, yüzde 55.6 oyla ise Mansur Yavaş takip etti.  

Geniş çaplı bir anket düzenlendi
Sonar tarafından yapılan en başarılı iller anketi, büyükşehir olmayan 51 ildeki belediye başkanları ile İstanbul dışındaki 137 ilçede yapıldı. Kendi seçmenlerine yöneltilen sorular eşliğinde başarılı ilk 15 ve ilk 10 belediye başkanlarının listesi belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esnaf, TBMM'nin açılmasını bekliyor!
Esnaf, TBMM’nin açılmasını bekliyor!
Big Fish Çeşme 2023 sona erdi
Big Fish Çeşme 2023 sona erdi