Korkusuz ile Dünya Tükenmez Kalem Günü'ne İmzanızı Atın

MOPAK Çatısı altında kurulan Masaüstü Kırtasiye, yazmayı seven herkesi Dünya Tükenmez Kalem Günü’nü kutlamaya çağırıyor. Masaüstü Kırtasiye, icadıyla bu dünyada silinmez bir iz bırakan tükenmez kaleme yeni bir yorum getiren Korkusuz ile hatalarınızdan geriye hiçbir iz bırakmıyor.

Korkusuz ile Dünya Tükenmez Kalem Günü'ne İmzanızı Atın
10 Haziran 2019 - 19:51

Bugün 10 Haziran Dünya Tükenmez Kalem Günü…

Macar gazeteci Laszlo Bíró’nun mürekkebi çabuk kuruyan bir kalem arayışını kardeşi Georg Bíró ile gerçeğe dönüştürmesinin üzerinden tam 76 yıl geçti. 1943’te patenti alınan ve ucundaki küçük metal bir top üzerinde yuvarlanan kendinden mürekkepli bu kalem, bir türlü kurumayan dolmakalemin yerine keşfedilmişti. II. Dünya Savaşı’nda dayanıklılığı nedeniyle İngiliz pilotlar tarafından yaygın olarak kullanılan hızla yaygınlaşarak vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Bugün dünya çapında her saniye 125 tükenmez kalem satılıyor ve bir tükenmez kalemle ortalama 45 bin kelime yazılabiliyor.

MOPAK-Masaüstü Kırtasiye de Laszlo ve Gyorgy Biro kardeşlerin icadı tükenmez kalemin, dünyada bıraktığı silinmez izi “Korkusuz” ile kutluyor. Masaüstü’nün en cesur ürünü Korkusuz, size “Herkes hata yapabilir, elini korkak alıştırma” diyor ama yaptığınız hataları da hemen siliveriyor. Kırmızı, siyah, mavi, turuncu, yeşil, pembe ve mor renk seçenekleri bulunan Korkusuz, hatalarınızdan geriye hiçbir iz bırakmıyor.