Konak'ın hareketlilik ödülleri sahipleriyle buluştu

Konak Belediyesi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Konak'ın hareketlilik ödülleri sahipleriyle buluştu
28 Eylül 2020 - 12:25

Avrupa Hareketlilik Haftası’nın kazananları ödüllerini Halil Rıfat Paşa Köşkü’nde düzenlenen törenle aldı. Konak Belediyesi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Belediyenin Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğünün bulunduğu Halil Rıfat Paşa Köşkü’nde düzenlenen ödül töreninde kazananlar ödüllerini Konak belediye Başkanı Abdül Batur’un elinden aldı. Kazananlara ödüllerini takdim eden Başkan Batur, düzenlenen yarışma ile Avrupa Hareketlilik Haftası’nda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını dile getirerek, “Bu yıl pandemi nedeniyle Avrupa Hareketlilik Haftası’nda toplu ekinlikler yerine fotoğraf yarışması ile yer alalım istedik. Katılan herkese güzel fotoğrafları ve hareketlilik haftasında farkındalık yarattıkları için teşekkür ediyor ve kutluyorum” dedi.

Kazananlar ödüllerine kavuştu
16-22 Eylül tarihleri arasında sosyal medya üzerinden düzenlenen yarışmada Avrupa hareketlilik Haftası’nın her günü için ayrı bir tema belirlenmişti. Temalara uygun fotoğraflarını Konak Belediyesi etiketi ile yarışmaya gönderen katılımcılar arasında çekilen kura sonucu ödül sahipleri belirlendi. Konaklıları yürümeye, hareket etmeye, spora ve motorlu taşıtlar yerine alternatif, çevreci ulaşım araçlarına davet ederek farkındalık yaratan yarışmada her günün teması için ayrı bir ödülün verildi. “Konak’ta Gençlik” temasının kazananı Muhammet Demir ödül olarak kablosuz kulaklık alırken, “Konak’ta Asansörsüz Gün” temasının kazananı Nurten Erdal denge tahtası ile ödüllendirildi. Taner Okur, “Konak’ta Yürüyüş” konulu fotoğrafı ile akıllı bileklik kazanırken, Gökhan Kocatürk “Konak’ta Gün Batımı” fotoğrafı ile sırt çantası, Şükriye Okur da “Konak’ta Otomobilsiz Gün” fotoğrafı ile paten takımı kazandı. Canan Ocak ise “Konak’ta Pedal Çevir” ve “Konak’ta Sabah Sporu” temaları için gönderdiği fotoğraflar ile iki ödülün birden sahibi olarak bisiklet kaskı ve eşofman takımı kazandı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"CHP'li Soyer belediyeyi batırdı, esnafın ekmeğine göz dikti"
"CHP’li Soyer belediyeyi batırdı, esnafın ekmeğine göz dikti"
Orman yangınlarına karşı hangi önlemler alınmalı?
Orman yangınlarına karşı hangi önlemler alınmalı?