'Kolonya alışkanlığı olmayan ülkelerden de yoğun talep almaya başladık'

Eyüp Sabri Tuncer’in Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer: 'Kolonya alışkanlığı olmayan ülkelerden de yoğun talep almaya başladık'

'Kolonya alışkanlığı olmayan ülkelerden de yoğun talep almaya başladık'
20 Mayıs 2020 - 18:18

Eyüp Sabri Tuncer’in Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer, koronavirüs ile mücadele ettiğimiz süreçte üstlendikleri rol ve 97 yıllık marka tecrübesini MAG okurları için anlattı.

Klasik Limon Kolonyasının aynı zamanda Türkiye’nin kültürünü de yansıttığını belirten Engin Tuncer, “Klasik Limon Kolonyası hem fonksiyon olarak, hem de kültürel değerlerimizle ilgili olduğu için müşterilerimizin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle son dönem Bilim Kurulu’nun 60 derece ve üzeri alkol ihtiva eden kolonya ürünlerinin dezenfektan özelliğe sahip olduğunu açıklaması ile kolonyanın dezenfektan özelliği tekrar ön plana çıktı. 2013 yılında bir üniversitede yaptırdığımız araştırmada kolonyanın anti-bakteriyel özelliğe sahip olduğu bilgisini raporlarla desteklediğimizden dolayı bu bilgiye zaten sahiptik. Bu dönemde; eskiden hastane ziyaretlerinde, misafirlikte, restoranlarda, otobüs yolculuklarında ve kalabalık yerlerde sıklıkla kullanılan kolonyanın hijyenik özelliği toplum nezdinde yeniden keşfedildi ve herkesin evindeki, iş yerindeki, çantasındaki yerini tekrar aldı. Mart ve Nisan ayında karşılaşılan bu yoğun talepte neredeyse 6 aylık satışımızı yaptığımızı söyleyebilirim” dedi. Yurt içi ve yurtdışı taleplerinin yoğun olduğu bir dönemden geçtiklerini sözlerine ekleyen Tuncer, daha önce kolonya kullanma alışkanlığı olmayan ülkelerden de yüksek talep görmeye başladıklarını belirtti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Büyükşehir ve Demirci Belediyesi arasında tahsis protokolü
Manisa Büyükşehir ve Demirci Belediyesi arasında tahsis...
Dramax dönemi başlıyor! Türk yapımları dünyaya bağlanıyor
Dramax dönemi başlıyor! Türk yapımları dünyaya bağlanıyor