Kitvak Buluşmaları'nın yeni konuğu Aslıhan Kaya

Kitvak’ın kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği geleneksel Kitvak Buluşmaları’nın konuğu Bütünsel Beslenme Danışmanı Aslıhan Kaya oldu.

Kitvak Buluşmaları'nın yeni konuğu Aslıhan Kaya
11 Ekim 2019 - 13:06

Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) “Kitvak Buluşmaları”nın dördüncüsünü, Bütünsel Beslenme Danışmanı Aslıhan G.Kaya’nın katılımıyla Kültürpark Tenis Kulüp’te gerçekleştirdi.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkan Vekili A.İklil Ulueren, “Kitvak olarak, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında hayırsever ve bağışçılarımızı bir araya getirerek başlattığımız, alanında uzmanlaşmış çok değerli isimler ve ilginç konuların ele alındığı  ‘Kitvak Buluşmaları’ adıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz büyük ilgi görmeye devam ediyor. Amacımız çocuklarımıza umut olmak, yeni gönül bağları kurmak ve Vakfımızın çalışmalarını çok sayıda insanımızla paylaşabilmektir. Aslıhan Kaya alanında çok iyi eğitim almış, nice başarılara imza atmış gençlerimizden biridir. Hepimizin hayatımız boyunca ihtiyaç duyacağı ömür boyu sürdürülebilir sağlıklı beslenme konusunda değerli bilgilerini bizlerle paylaştı. Kendisini bu etkinlikte konuk etmekten büyük onur duyduk” dedi.

İlgi gösteren tüm bağışçı ve hayırseverlere teşekkür eden Başkan Vekili Ulueren; Öncelikli olarak etkinliğin sponsoru  BORTAR Group’a desteklerini esirgemedikleri için ve Aslıhan Kaya’nın tarifi olan lezzetli ve bir o kadar sağlıklı “cup cake” leri hazırlayarak etkinliğe gösterdikleri ilgiden dolayı ROKA Mutfak’a teşekkürlerini sundu.

Keyifli sunumunun ardından kendisine yöneltilen tüm soruları içtenlikle yanıtlayan Aslıhan Kaya, “Kitvak E.Ü. Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, ardından E.Ü.Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi ve son olarak da DEÜ Kitvak-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni hizmete sunan çok değerli bir vakıftır. Burada olmak ve bu vesile ile kanser hastası çocuklara destekte bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Paylaştığım bilgilerin hayatınızı değiştireceğine inanıyor ve hepinize sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Kitvak Buluşmaları etkinliği sonunda; Aslıhan Kaya’ya günün anısına teşekkür plaketi takdim edildi.

Aslıhan G. Kaya,

Bütünsel Beslenme Danışmanı

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu Adayı

Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi / Özyeğin ve Boğaziçi Üniversiteleri- İstanbul

Aslıhan Kaya, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra, büyük bölümü Unilever ve Anadolu Grubu’nda olmak üzere Gıda ve Tarım sektöründe yönetici olarak çalışmıştır.

Özellikle gıda ve içecek sektöründe uzun yıllar global markaları yönetmiş, konumlandırma stratejileri ve entegre iş planları geliştirmiştir. Gıda pazarlamasındaki deneyimi, onu tarım sektöründeki kariyerine taşımıştır. 2015-2019 yılları arasında Anadolu Grubu’nun tarım şirketi Anadolu Etap’ın tarımsal pazarlama stratejilerini oluşturarak, Türkiye’nin ilk meyve markasını yaratmıştır. Aynı zamanda TÜSİAD’ın Gıda ve Tarım Çalışma Grubu’nda görev alarak, sektörün iyileşmesine katkıda bulunmuştur.

2018 yılında Amerika’da, Institute of Integrative Nutrition’da “Bütünsel Beslenme ve Sağlık” eğitimini tamamlayarak mezun olduktan sonra “Bütünsel Beslenme & Sağlık” konularında danışmanlık, eğitim ve seminerler vermeye başlamıştır. Kurmuş olduğu “Dengede Hayat” platformu üzerinden bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir.

Halen eğitimine Institute of Functional Medicine’a bağlı Functional Medicine Coaching Academy’de, Fonksiyonel Tıp öğrencisi olarak devam etmektedir.

Kendisi aynı zamanda, son 5 yıldır, Özyeğin Üniversitesi’nde “Perakende ve Alışverişçi Pazarlaması”, 2018 yılından beri de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Tarımsal Pazarlama” derslerini vermektedir.

İngilizce ve Fransızca bilen Kaya, evli ve 2 çocuk annesidir.

Yazı ve paylaşımlarını www.dengedehayat.com ve instagramda @dengedehayat üzerinden takip edebilirsiniz