Kerem Emanet, Demokrat Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı oldu

Demokrat Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Kerem Emanet getirildi!

Kerem Emanet, Demokrat Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı oldu
03 Mayıs 2020 - 17:32

Demokrat Parti (DP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Av. Berkay Güloğlu, partisinin İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine Kerem Emanet'i atadı. İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirilen Kerem Emanet, Gültekin Uysal'ın Türkiye’nin en genç siyasi lideri olduğunu belirterek, Demokrat Parti'de olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu ifade etti.

EMANET: SİYASETLE İÇ İÇE BÜYÜDÜM

İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirilen Kerem Emanet'in  konuyla ilgili açıklaması şöyle: "Ailem dolayısıyla siyasetle iç içe büyüdüm. Türkiye’nin geçmiş dönemlerinde bu ülkeye en büyük hizmetleri gerçekleştiren merkez sağ misyondur. Ben de bu misyonun üyesi ve Demokrat Partiye gönül vermiş birisi olarak İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığına atandım. Türkiye’nin en genç siyasi lideri Gültekin Uysal ile birlikte ülkemin kalkınması için Demokrat Parti’de siyasi çalışmalarımı devam ettiriyor olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm siyasi büyüklerime müteşekkirim."

GÜLOĞLU: DEMOKRATLARIN VARİSLERİYİZ

Demokrat Parti gençliğini ülke genelinde yeniden teşkilatlandırdıklarını belirten Demokrat Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Av. Berkay Güloğlu da “Ülke çapında Demokrat Parti gençleri olarak teşkilatlanıyoruz. Bu ülkeye ve bu millete hizmetkarlık vazifesi demokratların mirasıdır. Bizler de bu ülkede aydınlığın, özgürlüğün ve refahın teminatı olan demokratların varisleriyiz. Demokrat Gençlik Türkiye’yi yeniden aydınlatmak ve daha güzel bir geleceğe ulaştırmak için gayret ediyor. Bu doğrultuda tercih edilen arkadaşlarımızın da vazifelerini hakkıyla yapacaklarından şüphem yoktur. Her birinin bulunduğu ilde bir yıldız gibi vatanı ve milleti aydınlatacaklarından şüphem yoktur. Yeni atanan il başkanlarımızı tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum. El ele vererek, 81 köşesinden tutarak bu ülkeyi ayağa kaldıracağımıza, hep birlikte Türkiye’yi daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Gücümüz de, isteğimiz de, gayretimiz de yerindedir. Yolumuz açık olsun” açıklamasında bulundu. 

Kerem Emanet kimdir?

İzmir doğumlu olan Emanet, ilk ve orta öğrenimini Aydın Başak Kolejinde gördü. Lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesinde tamamladıktan sonra İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde Harita Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etti.