Kemalpaşa'dan deprem bölgesine yardım köprüsü

    Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, Kemalpaşa Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

    Kemalpaşa'dan deprem bölgesine yardım köprüsü
    08 Şubat 2023 - 12:08

    Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok kenti etkileyen depremlerin ardından Kemalpaşa Belediyesi‘nin başlattığı yardım kampanyası çığ gibi büyüdü.

    Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, Kemalpaşa Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya Kemalpaşa Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru ile çok kısa zamanda yoğun ilgi gördü. Toplamda 10 tır, 5 kamyonet içerisinde bulunan yüzlerce koli battaniye, gıda ürünleri, ısıtıcı, bebek ve çocuk malzemesi, yetişkin kıyafeti, ayakkabı, ceket ve mont, çorap ve bere, Kemalpaşa Belediyesi Mehmet Ali Özüdoğru Spor Tesisleri ve belde birim amirliklerinde toplanarak bölgeye gönderildi. Ayrıca belediye organizasyonu ile yaklaşık 30 kişilik bir deprem yardım ekibi bölgeye doğru yola çıktı.


    ‘BİNLERCE VATANDAŞIMIZ KENETLENDİ’

    Yaşanan üzücü deprem ile ilgili açıklamalarda bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ‘’Haftaya başlarken çok kötü bir güne uyandık, Kahramanmaraş ve 10 ilimizi kapsayacak şekilde gerçekleşen 7,7 şiddetindeki depremle birçok vatandaşımız hayatını kaybettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Onbinlerce yurttaşımızın da dışarıda mağdur olmuş bir şekilde yardım bekliyorlar, Kemalpaşa Belediyesi ve Kemalpaşalı vatandaşlar olarak buna kayıtsız kalamazdık. Hızlıca yardım toplama merkezlerini belirleyerek, bir yardım kampanyası başlattık. Çok kısa zamanda binlerce vatandaşımız ihtiyaç malzemelerini bize ulaştırdı ve personelimiz ile birlikte yüzlerce vatandaşımız bu malzemelerin düzenlenmesinde ve taşınmasında emek verdi. Bizler tüm imkanlarımızla, dayanışma, birlik ve beraberlikle depremden etkilenen yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edecek, bu zor günleri hep birlikte atlatacağız.’’dedi.

      YORUMLAR

      • 0 Yorum

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a "Züğürt Ağa" Benzetmesi
      AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a "Züğürt Ağa" Benzetmesi
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe Sayılmalı
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe...