Karavanist Fuarı sona erdi

2021’de üretilecek her dört karavandan birinin siparişi Karavanist’te alındı!

Karavanist Fuarı sona erdi
16 Nisan 2021 - 02:04

Doğa ve kamp tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği Karavanist Fuarı sona erdi. 2-13 Nisan tarihleri arasında Büyükçekmece’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, yaklaşık 500 karavan satışı gerçekleştirildi. İsteyenlerin karavan kiralayıp satın alabildiği fuarda, 100’e yakın firma ve 150’yi aşkın markanın son teknoloji ürünleri tanıtıldı. Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’de bu yıl 2 bin karavanın üretileceği tahmin ediliyor. Bu karavanların yaklaşık 500 adedinin siparişi fuarımızda alındı. Karavanist’e açıldığı ilk saatlerden kapanış saatine kadar yoğun bir ziyaretçi ilgisi gerçekleşti.  45 bin liradan 1 milyon 200 bin liraya kadar karavanların sergilendiği Karavanist’te 1,5 milyon TL değerinde araç satışı gerçekleşti” dedi. 

 Doğa tutkunları, Tüyap tarafından düzenlenen Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı’na yoğun ilgi gösterdi. Büyükçekmece’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2 Nisan 2021 Cuma günü büyük bir coşkuyla açılan Karavanist, 13 Nisan 2021 Salı günü sona erdi. Karavanların adeta kapış kapış gittiği Karavanist’in son gününe kadar yaklaşık 500 adet karavan satışı gerçekleşti. Karavanist’te 45 bin liradan 1 milyon 200 bin liraya kadar her bütçeye hitap eden karavan çeşitlerini ziyaretçiler inceleme olanağı buldu. Fuar bitiminde 1,5 milyon TL değerinde araç satışı gerçekleşti.

Katılımcılar 2021 yılını kapatacak kadar sipariş aldı
Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Karavanist’e açıldığı ilk saatlerden itibaren yoğun bir ziyaretçi ilgisi vardı. Fuarımızda, 100’e yakın katılımcı firmamız son model karavanlarını sergiledi.   Karavanist’te yaklaşık 500 adet karavan satışı yapıldı. Türkiye’de bu yıl 2 bin karavanın üretileceği tahmin ediliyor. Bu tahmin doğrultusunda, Türkiye’deki karavan üretiminin yüzde 25’inin Karavanist’te alınacak siparişlerle gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Fuar katılımcılarımız, 2021 yılı üretim faaliyetlerinin tümünü kapatacak kadar sipariş aldılar. Fuarda, yurt dışından 42 ülkeden ve yurt içinden ise 70 şehirden ziyaretçi ağırladık” diye konuştu.

Katılımcıların yüzde 90’ı fuardan memnun olarak ayrıldı
Tüyap’ın ‘ticaret için önce sağlık’ anlayışı ve tüm tedbirleriyle devam eden fuarlarının ekonomiye can suyu olacağını söyleyen Ersözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Karavanist katılımcılarımızın yüzde 90’ı fuardan memnun olarak ayrılırken, yüzde 87’si ise bir sonraki fuara yeniden katılacağını belirtti. Tüyap Fuarcılık olarak 8-16 Ocak 2022 tarihlerindeki Karavanist buluşmamız için hazırlıklarımıza şimdiden başladık.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yalan söyleme hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler! "Kendileri de yalanlarına inanmaya başlar"
Yalan söyleme hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler!...
Tek Yürek Ankaragücü filminin çekimleri için geri sayım başladı
Tek Yürek Ankaragücü filminin çekimleri için geri sayım...