Karaburun İletişim Merkezi faaliyete başladı

Karaburun Belediyesi bir telefon kadar yakın…

Karaburun İletişim Merkezi faaliyete başladı
24 Ağustos 2020 - 10:44
Karaburun Belediyesi bünyesinde vatandaşların şikâyet, talep ve önerilerini kolaylıkla iletebilecekleri Karaburun İletişim Merkezi (KİM) faaliyetlerine başladı. Merkez bünyesinde 0535 105 51 99 numaralı WhatsApp hattına gelecek talepler, kurulan sistemde takip numarası ile izlenecek, vatandaşlar taleplerinin durumunu görebilecek.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, seçim öncesinde verdikleri en önemli vaatlerden birinin, vatandaşlardan gelen taleplerin sistematik ve elektronik ortamda izlenmesi olduğunu belirterek, “Pek çok belediyede yer alan, ilçemizde çok önceden kurulması gereken bu sistemin teknik altyapısını hazırlamak üzere iki ayı aşkın süredir çalışıyoruz. Karaburun halkına uzun yıllar hizmet edebilecek inovatif bir alt yapı kurduk. Gelen tüm talep, öneri ve şikâyetleri bizzat sistemden kontrol edeceğim” dedi.
 
// TÜM TALEPLER TEK MERKEZDE
 Yapay zekâya dayalı sistem ile WhatsApp hattına, belediyenin kurumsal sosyal medya hesaplarına ve telefonla ulaşan tüm talepler tek bir havuzda toplanacak, analiz edilecek ve ilgili birimlerin çözüm süreçleri izlenebilecek.
Başkan Erdoğan, bir vatandaşın hangi mahalleden hangi konuda şikâyet ilettiğini, şikâyetin ne zaman işleme alındığını, hangi birime havale edildiğini, nasıl çözüldüğünü, ne kadar sürede sonuçlandığını tek bir ekranda görebileceklerini de hatırlatarak, kurulan sistem ile Karaburun Belediyesi birimlerinin, vatandaşa hizmet performansını da ölçme imkânı bulacaklarına dikkat çekti.
Uygulama, 08.30 - 17.30 saatleri arasında hizmet verecek.  Ad soyad, istek, şikâyet ve öneri hakkında, açık adres ve konum bilgisi, fotoğraf veya video bilgilerini ileten vatandaşlara geri bildirim yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kronik hastaların Covid süreci, uzamış Covid sendromu ve düzenli takiplerin önemi
Kronik hastaların Covid süreci, uzamış Covid sendromu ve düzenli...
Kalın bağırsak kanseri riskini azaltmanın yolları!
Kalın bağırsak kanseri riskini azaltmanın yolları!