Kanseri Yenmiş Kahraman Çocuklarımız Hikayelerini Anlatıyor!

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ve Fundación MAPFRE’nin ailelerin çocuklarının hastalığıyla daha bilinçli ve bilgili olarak mücadele etmesi ve en doğru bilgilere ulaşabilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı” portalında eğitim videolarına yeni bir seri eklendi. Kahramanlık Hikayeleri başlıklı seride, kanseri başarıyla yenmiş çocuklar tedavi süreci ve sonrası hakkında merak edilen soruları tüm içtenlikleriyle yanıtlıyor.

Kanseri Yenmiş Kahraman Çocuklarımız Hikayelerini Anlatıyor!
26 Eylül 2018 - 13:42

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ve Fundación MAPFRE işbirliğinde Mayıs 2016’da hayata geçirilen “Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı” projesi, yeni uygulamalarla aileleri çocukların hastalıklarına karşı bilinçlendirmeye devam ediyor. Portalda yer alan Kanser Türleri, Kanserde Tedavi, Kanserle Yaşamak ve Fiziksel Bakım başlıklı eğitim videoları serisine bir yenisi eklendi. Kahramanlık Hikayeleri adı altında açılan yeni seride, kanser tedavisi görmüş ve hastalığı başarıyla yenmiş çocukların tedavi ve sonrası süreçlerinde yaşadıklarını anlattıkları röportajlar yer alıyor. Hastalıkla mücadele eden çocuklara ilham verecek olan videolar, anne babalar için de önemli tavsiyeler içeriyor.

Kahramanlık Hikayeleri serisinde şu ana kadar iki gencin çocukken yakalandıkları hastalıkta tedavi ve sonrası süreçleriyle ilgili merak edilenleri tüm içtenlikleriyle paylaştıkları videolar yayınlandı. Videolarda hastalığı yenmiş gençlerin tedavi sürecinde ve sonrasında zorlandıkları anlar, ailelerinin tutumu ve iyileştikten sonra hayatlarını nasıl etkilediği gibi soruların cevapları veriliyor. Kahramanlık Hikayeleri ve kansere dair bilgilendirici pek çok eğitim videosunu izlemek için “Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı” portalına üye olmak yeterli.

Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı Nedir?

"Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı" eğitim portalı sayesinde aileler çocuklarının hastalığıyla daha bilinçli ve bilgili olarak mücadele ediyor ve en doğru bilgiler doğru kaynaklardan öğreniliyor. Portalda çocukların hastalıklarının gelişim süreci ve tedavinin aşamaları, çocukta meydana gelen bedensel ve duygusal değişimler ve bunlarla baş etme yöntemleri, travma nedeniyle çocukta oluşabilecek psikolojik tepkiler, hasta çocuk bakımı, beslenme, hijyen, bireysel güçlenme gibi konulardan oluşan eğitim içerikleri yer alıyor. Bu içerikler eğitim videoları, okuma metinleri, röportajlar ve canlı seminerler yoluyla kullanıcılarla buluşuyor. Projenin hedefleri arasında; sağlıklı ve doğru bir şekilde bilgilendirme yaparak çocuğa bakım veren ebeveynlerin tedavi sürecine dair bilgi ve becerilerini geliştirmek, bu yolla kendilerine olan güvenlerini artırmak, çocuğun tedavisine olumlu katkı sağlamak, ailenin tedavi sürecine adaptasyonunu güçlendirmek ve çocuk ile ebeveynlerde oluşması muhtemel psiko-sosyal problemleri önleyebilmek yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nestlé Türkiye, KAGİDER Ortaklığıyla Geleceğin Kadın Liderlerini Yetiştirecek
Nestlé Türkiye, KAGİDER Ortaklığıyla Geleceğin Kadın...
Melih Özkaya: "Mesleğime olan aşkım sayesinde mutlulukla, heyecanla yapıyorum işimi"
Melih Özkaya: “Mesleğime olan aşkım sayesinde mutlulukla,...